ŽELJA ATENSKOG AEK-A Bivši hajdukovac zabio s 11 metara za prolaz Salernitane u talijanskom kupu

Domagoj Bradaric of US Salernitana 1919 converts the decisive penalty kick during the Soccer Italian Cup Freccia Rossa between US Salernitana 1919 vs Spezia Calcio at Arechi Stadium PUBLICATIONxNOTxINxITA Copyright: xAgostinoxGemito/IPAxSportx/xipa-x/xx IPA_48795568 IPA_Agency_IPA48795568

Agostino Gemito IPA Sport

Domagoj Bradarić (24) je na početku svoje već šeste inozemne sezone, lijevi bek s četiri nastupa za reprezentaciju Hrvatske iz Hajduka je u francuski Lille otišao u srpnju 2019. za 6.5 milijuna eura a prije dvije godine za 5 milijuna kupila ga je talijanska Salernitana. U talijanskoj serie A Bradarić je igrao dobro, upisao je 31 odnosno 34 nastupa u te dvije sezone uz po tri aistencije u svakoj od sezona. Međutim, Salernitana je prošle sezone u Serie A bila uvjerljivo zadnja i ispala u niži rang pa iako su talijanski novinari u više navrata pisalo o ozbiljnom interesu za njega, Udinese je važio za najozbiljnijeg interesenta, do sada nije promijenio klub a upravo ovih dana se pojavila informacija kako ga želi AEK, potencijalni protivnik Hajduka u kvalifikacijama Konferencijske lige.

Prije početka ligaškog dijela sezone talijanski klubovi sezonu otvaraju kup natjecanjima a u prvom kolu Coppa Italia u dvoboju donedavnih prvoligaša Salernitana je u ponedjeljak dočekala Speziju, klub koji je iz Serie A ispao sezonu prije kluba iz Salerna. Pred 6.905 gledatelja Spezia je na poluvremenu vodila s 2-0, nakon 55 minuta imala je i 3-1 međutim senegalski reprezentativni napadač Boulaye Dia je s dva gola, drugi u trećoj minuti sudačke nadoknade, donio Salernitani 3-3 pa je odluka o pobjedniku otišla na udarce s 11 metara.

Vratar Salernitane Luigi Sepe je u trećoj seriji obranio jedanaesterac mađarskom reprezentativcu Adamu Nagyju, svi ostali su zabili, pa je Domagoj Bradarić u petoj seriji imao priliku osigurati pobjedu Salernitani, što je i učinio i odveo svoj klub u 1/16 finala u kojem će krajem rujna gostovati kod Udinesea. Salernitana Seriju B otvara u subotu domaćom utakmicom protiv Cittadelle.