VJERUJE U POZITIVAN REZULTAT Kustić nakon Albanije pohvalio dva reprezentativca

17.06.2024., Neuruppin, Njemacka - Trening hrvatske nogometne reprezentacije. Zlatko Dalic, Marijan kustic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u drugom je kolu Europskog prvenstva u Njemačkoj odigrala je 2:2 protiv Albanije u Hamburgu. Albanci su nakon groznog prvog dijela Hrvatske vodili 1:0, a momčad Zlatka Dalića u drugom poluvremenu preokrenula rezultat u samo dvije minute. Ipak, Hrvatska nije uspjela sačuvati vodstvo te je u 95. minuti primila pogodak za podjelu bodova.

Povela je Albanija u 11. minuti preko Lacija. Izjednačio je Andrej Kramarić u 74. minuti, a vodstvo Hrvatskoj donio je Gjasula u 76. autogolom, nakon udarca Sučića. Konačnih 2:2 postavio je Gjasula u petoj minuti sudačke nadoknade.

Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić dao je izjavu za HRT nakon utakmice. “Hvala navijačima. Opet je sve na nama u zadnjoj utakmici s Italijom. Teško je primiti gol u zadnjoj minuti. Optimizma još ima, naravno. U drugom poluvremenu smo pokazali želju i htijenje, pogotovo s mladim igračima, Baturinom i Sučićem. Protiv Italije idemo na pobjedu”, poručio je.

Kustić je dodao da u svakoj utakmici žele pobijediti. “U drugom poluvremenu smo mogli dobiti i s više razlike, no vjerujem u naše dečke i pozitivan rezultat. Vjerujem u igrače, izbornika i stožer. Mogu napraviti pozitivan rezultat”, zaključio je.

Hrvatskoj u ponedjeljak, 24. lipnja u 21 sat slijedi posljednji susret grupne faze s braniteljem europskog naslova, Italijom. U osminu finala proći će po dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine, kao i četiri od šest najboljih trećeplasiranih. Hrvatska sada ima jedan bod.