VIZA ZA PARIZ Aleksandar Petrović odveo Brazil na Olimpijske igre, uvjerljivo svladali Latviju

epaselect epa11465529 Kristers Zoriks of Latvia (L) in action against Vitor Benite of Brazil (R) during the FIBA Olympic Qualifying Tournament final match Latvia vs Brazil in Riga, Latvia, 07 July 2024.  EPA/TOMS KALNINS

EPA/TOMS KALNINS

Brazilska muška košarkaška reprezentacija pod vodstvom Aleksandra Petrovića izborila je nastup na Olimpijskim igrama u Parizu koje će se održati od 26. srpnja do 11. kolovza, Brazil je u finalu kvalifikacijskog turnira u Rigi uvjerljivo nadigrao domaćina Latviju sa 94-69 (34-11, 15-22, 23-13, 22-23).

Bruno Caboclo sa 21 i Leo Meindl sa 20 koševa bili su najbolji kod Brazila, dok je Rihards Lomazs ubacio 15 za Latviju.

Brazil je briljantno otvorio utakmicu, poveo sa 8-0, a zahvaljujući odličnom šutu za tricu taj je prednost do kraja prve četvrtine već narasla na nedostižnih 34-11.

Domaći su se u drugoj četvrtini djelomično vratili, u jednom se trenutku približili i na 14 poena zaostatka, no taj pozitivan trend nisu uspjeli prenijeti i u drugo poluvrijeme. Brazil je u trećoj četvrtini ponovno pobjegao na preko 20 razlike, da bi početkom četvrtog dijela imao i najvećih 28 poena prednosti. Nemoćni domaćini tada su pomalo i izgubili živce te u nekoliko navrata nesportskim udarcima zaustavljali suparnike.

Brazil će na OI u Parizu igrati u skupini B s domaćinom Francuskom, svjetskim prvakom Njemačkom i Japanom.

PRILIKA ZA POVRATAK NA NAJVEĆU SCENU Hrvatska u Pireju protiv Grčke ide po peti olimpijski nastup