Villarreal ima novo čudo od djeteta, Yeremy Pino je Espanyolu zabio četiri gola u 53 minute

epa09789228 Villarreal's Yeremy Pino celebrates after scoring his fourth goal during the Spanish LaLiga soccer match between Villarreal CF and RCD Espanyol in Villarreal, Spain, 27 February 2022.  EPA/Domenech Castello

EPA/Domenech Castello

Villarreal je u nedjelju s 5-1 pobijedio Espanyol a četiri je pogotka zabio Yeremi Pino, 19-godišnjak koji je za samo 53 minute, koliko mu je trebalo za ova četiri gola, postao prava senzacija. Mladi Španjolac je u prethodne 24 utakmice ove sezone upisao dva gola i četiri asistencije tako da njegov talent nije nepoznat, međutim protiv Espanyola je skrenuo svu pažnju na sebe.

Yeremi Pino je rođen 20. kolovoza 2002. u Las Palmasu, a prve nogometne korake napravio je u nogometnoj akademiji Barrio Atlántico CF, a zatim je prešao u Huracán iz Las Palmasa, čiji seniori igraju španjolsku petu ligu. Kad je imao 12 godina preselio je u UD Las Palmas, aktualnog drugoligaša. U tri godine u Las Palmasu Yeremy je napredovao do u-16 španjolske reprezentacije a na sebe je skrenuo pažnju najvećih klubova, pa se sa 17 našao u situaciji biranja između ponude Villarreala i Barcelone. Odlučio se za Žutu podmornicu a tamo je krenuo iz C momčadi i četvrte lige, debitirao je u kolovozu 2019. golom protiv Recambios Colona.

Nakon prve sezone s tri gola u 20 utakmica, u sezoni 20/21 prebačen je u drugu momčad koja igra u Segundi, međutim nakon što je odradio pripreme s prvom momčadi Unai Emery mu je u listopadu 2020., kad je imao točno 18 godina i dva dana, dao minutažu u utakmici Europa Lige protiv Sivasspora a tri dana kasnije ušao je kao zamjena i protiv Cadiza u Primeri. Već u sljedećem kolu EL zabio je svoj prvi gol za prvu momčad, u gostujućoj pobjedi 3-1 nad Qarabagom a već početkom studenog potpisao je novi ugovor koji vrijedi do 2024. godine i u kojem stoji odštetna klauzula od 80 milijuna eura. Jesenas je Yeremy upisao i debi za reprezentaciju Španjolske, u polufinalu Lige nacija ušao je u 49. minuti umjesto Ferrana Torresa a igrao je i 29 minuta u finalu protiv Francuske.

Pino je bio starter je u pet utakmica Lige prvaka ove sezone, zabio je gol Young Boysima. Transfermarkt ga procjenjuje na 30 milijuna eura, igra na sve tri napadačke pozicije, visok je 172 cm, težak 63 kg a više od svega krase ga brzina i dribling.