VELIK SI, MAJSTORE Tin Srbić pao, ništa od medalje ovaj put, ali: Legenda ostaje legenda!

Tin Srbić branio je srebro s Olimpijskih igara u Tokiju. Svjetsko zlato osvojio je još 2017. u Montrealu, a europsku zlatnu medalju prošle godine u Turskoj Antalyji. Velemajstor uz to ima još po dva svjetska i europska srebra. Legenda!

U finalu gimnastičkog natjecanja na preči hrvatski velemajstor Tin Srbić je, na žalost, kao brojni konkurenti prije njega pao tijekom svog nastupa.

No vratio se, naravn0, odraditi vježbu do kraja, ali dogodilo mu se da je opet izgubio hvat i time završio svoj nastup. Od osmorice finalista pala su šestorica?! Ne-vje-ro-ja-tno i nezabilježeno dosad.

I dvojica koji su pali dijele brončanu medalju. Preča je bila ‘začarana’ za 75 finalista Olimpijskih igara. Jednostavno nepojmljivo, ali… Dogodilo se.

Dakle olimpijski i svjetski viceprvak, Hrvat Tin Srbić je u polufinalu bio drugi, a finale završio kao  osmi  s ocjenom 11.333 nakon što je pao s preče a onda i pogriješio.

Zlato je osvojioJapanac Shinnosuke, koji je uzeo broncu na ručama, s ocjenom 14.533, dok je srebro pripala Kolumbijcu Angelu Barajasu.

Broncu su podijeli Kinez Zheng Boheng (13.966) i Tajvanac Chia Hung Tang (13.966). A obojica su pali tijekom finalne vježbe!

Jučer je u finalu preskoka nastupio Aurel Benović koji je na kraju bio peti, a Benović je nastupio i u kvalifikacijama partera gdje se nije uspio plasirati u finale jer je kvalifikacije završio na 10. mjestu.

Do sada je Hrvatska osvojila dvije olimpijske medalje iz gimnastike. Filip Ude je 2008. u Pekingu osvojio srebro dok je Srbić na Igrama u Tokiju prije tri godine bio srebrni.

NA DAN POBJEDE ‘Ajmo po medalje! Evo u koliko sati Hrvatska danas ide po još dva odličja