VATERPOLO Hrvatska na Sardinija kupu bolja od Grčke

30.06.2024., Vanjski bazeni Mladost, Zagreb - Prijateljska vaterpolo utakmica Hrvatska - Madjarska Photo: Luka Batelic/PIXSELL

Luka Batelic/PIXSELL

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u svom je drugom nastupu na pripremnom turniru pred nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, Sardinija kupu koji se igra u Algheri upisala prvu pobjedu svladavši Grčku sa 8-7 (3-0, 0-2, 1-3, 4-2).

Nakon odličnog otvaranja utakmice i vodstva 3-0, Hrvatska je zapala u napadačku krizu te gotovo dvije četvttine nije postigla gol pa je Grčka preokrenula i povela 4-3. Uoči posljednjih osam minuta bilo je 5-4 za Grčku, ali je Hrvatska s tri uzastopna gola stigla do vodstva 8-6, a do kraja susreta je Grčka u zadnjoj minuti uspjela tek ublažiti poraz.

Jerko Marinić Kragić postigao je tri gola za Hrvatsku, Franko Lazić je dodao dva, dok su Rino Burić, Maro Joković i Luka Bukić zabili po jednom. Kod Grčke su Dimitrios Skoumpakis i Dimitrios Nikolaidis bili dvostruki strijelci.

Hrvatska je u četvrtak izgubila od Španjolske sa 11-12, a nastup na Sardiniji će okončati u subotu dvobojem protiv domaćina Italije.