SJAJNO IZDANJE Hrvatska prvi put u povijesti pobijedila Portugal, Livaković briljirao u drugom poluvremenu

08.06.2024., Lisabon, Portugal - Prijateljska nogometna utakmica izmedju Portugala i Hrvatske uoci odlaska na EURO 2024.  Photo: Igor Kralj/PIXSELL

33′ – Dobra kontra Hrvatske. Majer je proigrao Kramarića, koji se odlučio na udarac s 20-ak metara, a od bloka to ide u novi korner za Hrvatsku.

27′ – Stanišić je centrirao s desne strane, a Kramarić je malo zakasnio na tu loptu. Ipak, Dias je pomalo panično izbio loptu u korner, no iz njega nismo uspjeli ozbiljno zaprijetiti.

26′ – Dobra prilika za Portugal. Gvardiol nije uspio očistiti Dalotov ubačaj pa je prvi na lopti bio Ramos, no njegov atraktivni pokušaj iz obećavajuće situacije otišao je daleko od gola.

21 – Prijeti ponovno Hrvatska. Gvardiolu je opet ostalo puno prostora na lijevoj strani. Sjurio se prema golu i pucao, ali njegov udarac je od bloka Palhinhe otišao u korner.

18′ – Gvardiol spašava Hrvatsku! Bernardo Silva je izbio sam pred Livakovića, bio je na šutu, ali se u posljednji tren ukazao Gvardiol i ispred svog klupskog suigrača odbio loptu u korner.

17′ – Portugal je dobio udarac iz kuta nakon male nesigurnosti u obrani Hrvatske, ali sve je završeno novim blokom Pongračića.

13′ – Odlično igra Hrvatska. Još jedna lijepa akcija rezultirala je prilikom Majera, koji se iskosa izvukao na lijevu nogu, no njegov pokušaj obranio je Diogo Costa.

11′ – Ponovo sada prijeti odlično raspoloženi Modrić! Potegnuo je ljevicom s ruba kaznenog prostora nakon što je Inacio otklonio Gvardiolov ubačaj glavom, prohujalo je pored vratnice!

7′ – GOOOOOL! Vodi Hrvatska 1:0, Modrić je realizirao kazneni udarac! Kovačić je iskoristio neopreznost Vitinhe, ukrao mu loptu u kaznenom prostoru Portugala i pao, a sudac je pokazao na bijelu točku.

4′ – Portugal je od samog početka preuzeo posjed lopte i kruži oko šesnaesterca Hrvatske. Prvi udarac uputio je Joao Felix, no blokirao je to Pongračić.

1′ – Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad.

Stadion u Lisabonu je rasprodan, a očekuje se i velik broj gostujućih navijača. U prilog tome idu i fotografije hrvatskih navijača koji su od ranog jutra izašli u grad.

KOCKICE PREPLAVILE GRAD Ovako izgleda Lisabon nekoliko sati uoči početka utakmice Hrvatske i Portugala