UŽIVO: Gotov susret u Cardiffu! Hrvatska upisala još jedan poraz

15.10.2023., stadion Cardiff City, Cardiff, Wales - Utakmica skupine D kvalifikacija za UEFA Euro 2024, Wales - Hrvatska, na stadionu Cardiff City u Walesu. Harry Wilson slavi  pogodak za Wales.   Photo: Tim Goode/PIXSELL

Tim Goode/PIXSELL

Nogometaši hrvatske reprezentacije u nedjelju od 20:45 sati u Cardiffu igraju važnu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje se sljedeće godine održava u Njemačkoj.

Izabranici Zlatka Dalića u četvrtak su u Osijeku na Opus Areni poraženi od Turske i trebaju im sva tri boda kako ne bi ugrozili izravan plasman na EURO. No, i Walesu treba pobjeda kako bi zadržali realne nade za jedno od prva dva mjesta u skupini.

Izbornik Dalić i u ovom će susretu imati velikih problema s ozljedama u napadačkom dijelu terena. Nakon utakmice s Turskom otpao je i napadač Dinama Bruno Petković pa tako u vrhu napada Dalić može računati na Petra Musu i Diona Drenu Belju, dok za krilne pozicije konkuriraju Josip Brekalo, Mario Pašalić, Lovro Majer i Nikola Vlašić.

Prvu međusobnu utakmicu u skupini Hrvatska i Wales odigrali su na u prvom kolu kvalifikacija. Iako je Hrvatska tada dominirala na Poljudu, nije uspjela postići više od jednog pogotka, a onda su je u 93. minuti Velšani šokirali i odnijeli bod.

Utakmicu će voditi talijanska sudačka postava. Glavni sudac je Davide Massa, pomoćnici su Filippo Meli i Stefano Alassio, četvrti sudac je Matteo Marcenaro, a u VAR sobi su Marco Di Belo i Luca Pairetto.

Početne postave:

Hrvatska: Livaković – Barišić, Gvardiol, Vida, Juranović – Kovačić, Modrić, Brozović – Brekalo, Musa, Majer

Wales: Ward – Roberts, Rodon, Mepham, Davies – J. James, Wilson, Ampadu, N. Williams – Brooks, Moore

Tijek susreta:

90+5′ Gotov je susret u Cardiffu! Hrvatska je upisala još jedan poraz

90+2′ Dobar Sosin ubačaj na drugu vratnicu, na Pašalića, no Ward je to poklopio

90′ Igra se pet minuta sudačke nadoknade!

89′ Žuti karton sada za Brozovića, koji se u pokušaju da dođe do lopte zabio u J. Jamesa

87′ Novi korner Hrvatske izborio je Sosa. Roberts je ostao ležati na travnjaku, Sosina lopta pogodila ga je u ‘najbolnije mjesto’. Modrić ubacuje, ali nikoga nije pronašao u skoku

86′ Žuti karton zbog prekršaja na Pašaliću dobiva J. James

82′ Majer izvodi korner za Hrvatsku, izbacili su to Velšani.Nastavak akcije za Hrvatsku, probao je Modrić s ruba šesnaesterca, odlazi to u blok. U novom pokušaju Modrića lopta odlazi visoko, visoko iznad gola Walesa

81′ Iz igre je izašao Wilson, u igri je Broadhead, koji je zabio na Poljudu u sudačkoj nadoknadi za 1:1

78′ Ubacio je Sosa, Beljo je pokušao glavom, ali odlazi to iznad gola

75′ Pašalić pogađa za 2:1! Iz kornera je ubacio Modrić, Moore je prebacio, a Pašalić glavom zabija za tračak nade za ‘Vatrene’

68′ Novi opasan prodor Velšana, pokušao je Williams iskosa, ali odlazi to malo pored Livakovićeva gola

67′ Krasan ubačaj Majera! Nisu do lopte uspjeli doći ni Beljo ni Pašalić. Moglo je to biti 2:1, velika je ovo bila prilika, nitko od potonje dvojice loptu nije dotaknuo i skrenuo u mrežu. Režiser utakmice nakon ovog promašaja kamerom je pronašao Marija Mandžukića, koji zabrinuto gleda s klupe

64′ Čini se da se u hrvatskim redovima veže pogreška na pogrešku, sada je pogriješio Gvardiol. Ipak, podrška i pjesma s tribina ne prestaju

60′ Wilson pogađa za 2:0!! Užasna večer u Cardiffu za ‘Vatrene’, tribine u deliriju… Ubačaj je Wilson iskoristio na najbolji mogući način, bio je sam, nesmetano je pucao glavom pored nemoćnog Livakovića

59′ Barišić izlazi iz igre, umjesto njega ulazi Sosa

59′ Opalio je Brozović prema vratima Walesa s ruba šesnaesterca, ali ne ide to u okvir gola

57′ Prva promjena kod Walesa, iz igre zbog ozljede izlazi Brooks, a u sastavu je sada Daniel James.

51′ Nakon kombinacije Hrvatska je ostala bez lopte, krenuli su Velšani u brzu kontru, Livaković je odbio u aut. Majer je ostao ležati na travnjaku u velškom šesnaestercu, ali se brzo pridigao

50′ Beljo je sada pokušao iz okreta, ali Davies odbija u korner

50′ Odličan ubačaj Jamesa pred peterac, Moore je probao petom, ali je loše zahvatio loptu.

47′ Wales vodi! Wilson je pobjegao Vidi i Stanišiću te smireno prebacio Livakovića za vodstvo

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Cardiffu

46′ Trostruka izmjena u Hrvatskoj. U svlačionici su ostali Musa, Juranović i Brekalo, a u igri su Beljo, Pašalić i Stanišić.

45′ Kraj prvog poluvremena. Hrvatska je pružila jako lošu partiju

44′ Moore odlično spušta za Wilsona kojega Juranović zatvara u zadnji trenutak.

31′ U prvih pola sata od Hrvatske nismo vidjeli ništa u napadu

30′ Nova sjajna obrana Livakovića! Neugodan pritisak Velšana! Neugodan udarac Williamsa, išlo je to u malu mrežicu, ali Livaković odbija u korner

23′ Slobodnjak je izveo Wilson, išlo je to blizu, ali Livaković je dobro obranio, bit će korner.

21′ Opasna situacija! Izigrali su Velšani našu obranu, Wilson je pobjegao Vidi, on ga ruši na 20-ak metara. Sudac hrvatskom braniču pokazuje žuti karton. Velški kontranapad nespremne je uhvatio ‘Vatrene’

18′ Juranović je dobro ubacio pred peterac, Musa je dobio skok između dva stopera Walesa, ali je glavom onda pucao visoko preko gola.

12′ Wilson je sada prošao Gvardiola, Brooks je dao za Wilsona, čiji pokušaj blokira Vida. Sve je završilo bez opasnosti za Livakovića

9′ Naši navijači glasni su od početka susreta. Prema podacima HNS-a, prodano je oko 700 ulaznica

6′ Kovačić je prekršajem zaustavio Wilsona, koji je krenuo u potencijalno opasan napad

3′ Brozović je promašio loptu kod jednog ubačaja, Vida je to popravio, a Livaković ulovio. Ampadu je napravio prekršaj nad Vidom

1′ Utakmica protiv Walesa je počela.

0′ Prije početka susreta održana je minuta šutnje za žrtve rata u Izraelu i Pojasu Gaze