UŽIVO: Završen je derbi! Mreže su na Poljudu mirovale

Ivo Cagalj, Davor Javorovic, Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši Hajduka i Dinama od 18 sati na rasprodanom Poljudu igraju najveći hrvatski derbi u sklopu 27. kola 1. HNL-a.

Ove su sezone ove dvije momčadi igrale samo jednom – 5. prosinca na Maksimiru Hajduk je slavio golovima Marka Livaje i Emira Sahitija. No, u posljednjih deset međusobnih utakmica na Poljudu, od 2016. godine, Hajduk je slavio samo jednom. Dinamo je na Poljudu slavio čak šest puta, a tri su utakmice završile remijem od kojih je samo jedan bio bez golova.

Današnji susret sudi Osječanin Dario Bel. Dinamo je vodeća momčad lige s 53 boda, Hajduk je na četvrtom mjestu s pet bodova manje.

Utakmicu prenosi Arenasport 1.

Sastavi:

HAJDUK: L. Kalinić, Mikanović, Elez, Ferro, Melnjak, Fossati, Grgić, Sahiti, Krovinović, Biuk, Livaja

DINAMO: Livaković, Lauritsen, Šutalo, Franjić, Ristovski, Gojak, Mišić, Bočkaj, Emreli, Petković, Oršić

Tijek susreta:

90’+5 Kraj je susreta na Poljudu

90’+4 Novi slobodni udarac za Hajduk, vjerojatno posljednja prigoda prije posljednjeg zvižduka suca Bela. Livaja je ubacio, no blokirali su Dinamovi nogometaši

90’+1 Izašao je Ristovski, ušao Menalo. Iz igre izašao i Petković, umjesto njega Jurić

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

89′ Livaja je ubacio, ali Livaković visoko skače i kupi loptu. No, ostaje ležati na travnjaku. Čini se da je na njega naletio Mišić. I njemu će trebati liječnička pomoć

88′ Štefulj je sad zakasnio i pokosio Mikanovića, dobio je žuti karton. Igrač Hajduka još leži na travnjaku

86′ Dinamo je sada, čini se, preuzeo inicijativu. Domaći igrači kao da su se malo ispuhali

83′ Žuti karton sada je dobio trener Hajduka Valdas Dambrauskas

82′ Ozlijedio se Ferro. Umjesto njega u igru je ušao Katić

75′ Fossati radi prekršaj u opasnoj zoni. Slobodan udarac izvodi Oršić, ali loše. Njegov udarac odlazi daleko, daleko od gola.

72′ Žuti karton zaradio je sada Vuković zbog prekršaja na Toliću

70′ Izašao je Bočkaj, u igri je Štefulj

67′ Petković je dobio žuti karton zbog prekršaja na Čolini

65′ Dvostruka promjena kod Hajduka. U igru su ušli Nikola Kalinić i Čolina umjesto Sahitija i Krovinovića

59′ Livaja je sada uputio loptu prema Livakovićevim vratima. Mogao je to biti i ubačaj i udarac. Lopta je preletila Livakovića te ‘očešala’ vratnicu s gornje strane

59′ Mlakar je prošao Lauritsena, iskosa je pucao prema golu, no bio je to lak posao za Livakovića

56′ Emreli izlazi, umjesto njega ušao je Tolić

55′ Fantastičan pokušaj Livaje, Livaković se ispružio i odlično obranio

52′ Centaršut Bočkaja je glavom spustio Petković, no Kalinić hvata loptu

50′ Livaja je dodao Mikanoviću, koji je uposlio Sahitija. Njegov prizemni ubačaj zaustavila je obrana Dinama

47′ Prvi napad Hajduka u nastavku okončao je Sahiti. Poprilično je nespretno pucao s ruba šesnaesterca

46′ Iz igre su izašli Grgić i Biuk, a ušli su Mlakar i Vuković. Momčad Dinama u drugo poluvrijeme ulazi s istim igračima

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme na Poljudu

45’+2 Završeno je prvo poluvrijeme.

45′ Amer Gojak propustio odličnu priliku za pogodak! Melnjak nije dobro reagirao prilikom ubačaja, a udarac Gojaka odlazi pored vratnice. Dvije minute sudačke nadoknade.

41′ Vratnica je sada spasila Hajduk! Oršić se ubacio ispred Mikanovića, a njegov udarac glavom zaustavila je vratnica

39′ Livaja udarcem lakta u skoku srušio Šutala na travnjak. Livaja se ispričao, sudac mu je dao posljednje upozorenje prije kartona

34′ Prvi udarac iz kuta za Dinamo izveo je Bočkaj. Njegov ubačaj završava u gužvi pa u rukama Kalinića. Na travnjaku je ostalo ležati Lukas Grgić, pruža mu se liječnička pomoć.

28′ Početni tempo se sada malo usporio

23′ Grgić je sada pokušao dodati Livaji u petercu Dinama, no Livaković je pravovremen te zaustavlja akciju Hajduka. Na drugoj strani brzu akciju Dinama okončao je Oršić udarcem koji je otišao daleko od Kalinićeva gola.

21′ Zaiskrilo je sad između Boškaja i Grgića, nakon malo naguravanja i smirivanja suigrača utakmica se nastavila

20′ Sahiti je sad izdaleka pucao visoko iznad gola Dominika Livakovića

17′ Pritisak Hajduka sada je doveo do kornera, lijepo su kombinirali Livaja i Mikanović koji je natjerao Dinamovu obranu da odbiju loptu ispred Livakovića. No, bez prilike i nakon ovog, trećeg kornera.

14′ Poslije kornera Hajduka lopta se odbila Mislavu Oršiću, koji je krenuo u kontru, no okružila su ga četvorica domaćih igrača i uzeli mu loptu. Ljutit je bio igrač Dinama na suigrače jer ga nisu ispratili u pokušaju kontre.

12′ Ristovski je sad lijepo ubacio u šesnaesterac, ali Petković se nije najbolje snašao, pa nije bilo veće opasnosti za gol Lovre Kalinića.

10′ I dalje traje početni pritisak domaćina. Čini se da sudac pušta malo grblju igru

5′ Prva velika prilika za Hajduk. Livaković je obranio dobar pokušaj Melnjaka. Elez je ubacio dugu loptu u šesnaesterac, Livaja ju je spustio za Melnjaka, a njegov udarac obranio je Dinamov vratar.

3′ Krenulo je čvrsto, vidjeli smo već nekoliko prekršaja

1′ Počela je utakmica! Poljud je rasprodan, atmosfera na stadionu je odlična

OZNAKE: Poljud, Dinamo, Hajduk, nhapp