HRVATSKA – ALBANIJA 2-2 Gotovo je, Albanci uzeli bod golom u petoj minuti sudačke nadoknade

AP Photo/Sunday Alamba

Hrvatska i Albanija odigrali su 2-2 u Hamburgu u drugom kolu Skupine B Eura. Prvo poluvrijeme Hrvatska je odigrala jako loše i samo zahvaljujući Dominiku Livakoviću koji je obranio dva dobra udarca na odmor se otišli s samo 1-0 za Albaniju. Na drugo poluvrijeme Hrvatska je s Sučićem i Mariom Pašalićem umjesto Brozovića i Majera izašla puno bolja i agresivnija, šanse su se redale jedna za drugom da bi u 74. i 76. minuti preko Kramarića i Gjasule koji je dao autogol Dalićeva selekcija preokrenula na 2-1. Ipak, u petoj minuti nadoknade Albanci, koji su krenuli na sve ili ništa, su u tri poteza u akciji koju je započeo Hoxha zabili za 2-2, strijelac je bio Gjasula koji se tako prometnuo iz tragičara u junaka.

Hrvatska i Albanija sada imaju po jedan bod, Španjolska i Italija igraju u četvrtak. Treću utakmicu u skupini Hrvatska će igrati u ponedjeljak protiv Italije.

______________________________________________________________________________________________

90+9′ Kraj utakmice, Hrvatska – Albanija 2-2

90+8′ Kovačić puca, Strakosha brani

90+7′ Gjasula je opet pucao, blokirao je Šutalo

90+5′ 2-2, Gjasula se na povratnu loptu našao sam ispred Livakovića koji na njegov šut ovaj put nije mogao ništa

90+3′ Gužva u 16 metara Hrvatske, Daku u pokušaju šuta nogom udara u glavu Gvardiola i zarađuje žuti karton

90′ Igrat će se još šest minuta sudačkog dodatka

90′ Livaković opet spašava, Hoxha se na 18 metara od gola po sredini izbacio na desnu nogu i dobro opalio, vratar Hrvatske brani vršcima prstiju

88′ Modrić sa 20-ak metara puca malo pored gola

85′ Kod Albanije izlaze Manaj i Ramadani, ulaze igrač Dinama Arber Hoxha i bivši član Osijeka Mirlind Daku

84′ Izlaze Perišić i Kramarić, ulaze Sosa i Baturina

76′ 2-1 za Hrvatsku, Krmarić je dao loptu u prostor Budimiru a on povratno daje za Sučića ispred kojeg netko od Albanaca skreće loptu u mrežu

75′ Nova šansa Hrvatske, Pašalić nakon što se našao pred vratarom Albanije nije uspio iskontrolirati loptu

74′ Dominacija Hrvatske je konačno nagrađena, Kramarić zabija za 1-1

72′ Strijelac Laci izlazi iz igre, ulazi zadnji vezni Klaus Gjasula

69′ Budimir ulazi umjesto Petkovića

69′ Pašalić je bio blizu gola, Perišić mu je odlično nabacio s lijeve strane ali igrač Atalante glavom puca malo pored gola

64′ Izmjena kod Albanije, napadač Seferi ulazi umjesto krilnog Asanija

63′ Prva šansa Albanije u drugom dijelu, Laci je pucao sa 16-17 metara, Livaković bez problema hvata loptu

58′ Šutalo nakon kornera glavom na dva metra od gola puca previsoko

54′ Kovačić je pucao s 18 metara, lopta je na putu prema gole dirala jednog albanskog igrača ali Strakosha je ipak bez problema obranio

53′ Hrvatska je na početku drugog dijela ubrzala igru i zaigrala agresivnije

50′ Konačno prava prilika Hrvatske, Sučićev šut obranio je Strakosha

46′ Dvije zamjene napravio je Zlatko Dalić, ušli su Luka Sučić i Mario Pašalić, Majer i Brozović su ostali u svlačionici

45+2′ Kraj prvog dijela

45+2′ U zadnjim sekundama Hrvatska se našla u prilici ali je suđen prekršaj Kramarića na stoperu Albanije

45+1′ Livaković opet spašava, sad je obranio Manajev šut glavom sa 6-7 metara

45′ Igrat će se jedna minuta dodanog vremena

40′ Hrvatska i dalje ima puno veći posjed ali bez prilika, Albanci prijete iz kontri

30′ Livaković spasio Hrvatsku, obranio Asllaniju koji je šutirao nakon što je sam izbio pred hrvatskog vratara

29‘ Albanija je imala novu veliku priliku, Hysay je sa 13-14 metara iz prve pucao preko gola

26′ Posjed lopte je 63-37 na strani Hrvatske

22′ Hrvatska je pritisnula u zadnjih par minuta, Albanci se brane sa napadačem na 30 metara od svog gola

20′ Brozović puca sa 16 metara, lopta ide pored desne vratnice

15′ Bajrami puca s lijeve strane, Juranović skreće u korner

11′ Albanija, vodi, Asani je ubacio s desne strane, Laci je potpuno usamljen ispred Livakovića glavom skrenuo loptu u mrežu za vodstvo

5′ Prvi korner za Hrvatsku, Albanci su blokirali ubačaj

1′ Utakmica je počela

STIGLI SASTAVI Hrvatska će s nekoliko promjena u prvih 11 započeti utakmicu protiv Albanije. Juranović će biti na desnom a Perišić na lijevom boku, Gvardiol je premješten na stopera a u vrhu napada bit će Petković. Na klupi su u odnosu na prvu utakmicu ostali Stanišić, Pongračić i Budimir.

Hrvatska će zaigrati u ovom sastavu: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić, Brozović, Kovačić – Majer, Petković, Kramarić.

I izbornik Albanije Sylvinho je napravio par promjena, momčad je postavio ponešto defanzivnije. Zadnja linija je istao kao protiv Italije ali je na klupi ostao napadač Chelsea Armando Broja, umjesto njega tu je Rey Manaj iz Sivasspora, dok je umjesto krilnog napadača Taulanta Seferija u igri veznjak praške Sparte Qazim Laci.

Za Albaniju protiv Hrvatske kreću: Strakosha – Hysaj, Djimsiti, Ajeti, Mitaj – Asllani, Ramadani, Laci – Asani, Manaj, Bajrami.

Luka Modrić je dobio najveći pozdrav od navijača tijekom zagrijavanja:

Evo i  atmosfere sa stadiona u Hamburgu koji se polako puni. Hrvati dominiraju, ‘gorit’ će Volksparkstadion!

VIDEO (snimila: Anamarija Lončar)

U satima pred utakmicu hrvatski i albanski navijači su se družili, ispijali pića, fotografirali se i povremeno pokušavali i zapjevati zajedno.

POGLEDAJTE Navijačko ludilo počelo! Vatreni Mini Morris, časne sestre, tata Arbera Xohxe…