UŽIVO: Gotovo je! Nema golova u prvoj utakmici! Mlakar promašio zicer, Sigur i Livaja pogodili vratnicu

10.08.2023., stadion Poljud, Split - Prva utakmica 3. pretkola UEFA Konferencijske lige, HNK Hajduk - PAOK.  Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Noigometaši Hajduka od 21 sat na Poljudu dočekuju grčki PAOK u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Početak je to ovosezonskog europskog puta za splitsku momčad, dok je PAOK u prošlom pretkolu izbacio Beitar Jeruzalem. Bolji iz ovog dvomeča u play-offu Konferencijske lige igrat će protiv pobjednika iz ogleda norveškog Rosenborga i škotskog Heartsa.

Nogometaši Hajduka u dvoboju s PAOK-om imat će ogromenu podršku rasprodanog Poljuda. UEFA je odlučila kako nema prodaje ulaznica gostujućim navijačima zbog opasnosti od nereda kakvi su se uoči odgođenog susreta AEK-a i Dinama. Tako na Hajdukovom stadionu nema ni gostujućeg sektora ni tampon-zona, nego će sve biti ispunjeno Hajdukovim navijačima.

Postave:

Hajduk: Lučić, Moufi, Ferro, Šarlija, Melnjak, Krovinović, Sigur, Odjidja, Sahiti, Mlakar, Livaja.

PAOK: Kotarski – Kedziora, Troost-Ekong, Koulierakis, Baba – Tsingaras, Filipe Soares – Narey, Konstantelias, A. Živković – Brando

Prijenos utakmice:

90′ Igrat će se 4 minute dodatnog vremena.

80′ Dvostruka promjena u Hajduku. Diallo i Kalik ušli su umjesto Ferra i Odjidje.

79′ Dolček je pokušao iz daljine, ali nije to bilo precizno.

67′ Leko vadi Sahitija, a uvodi Dolčeka.

71′ Novo odlično dodavanje Marka Livaje, no udarac Krovinovića odlazi preko gola

55′ Melnjak je ubacio, a Livaja odlično tukao glavom, ali pokraj vratnice.

52′ Lopta dolazi do Mlakara koji je bio sam ispred Kotarskog, ali umjesto da smiri loptu, on je pokušao iz prve glavom. Točno u ruke Kotarskom.

55′ Melnjak je ubacio, a Livaja dobro tukao glavom, ali pokraj vratnice.

46′ Odmah u prv0j akciji – trese se vratnica – Marko Livaja!

46′ Krenulo je drugo poluvrijeme

45+ Kraj je prvog poluvremena

35′ Gužva u 16 metara Hajduka, tu je bio Živković, ali obrana Hajduka je to očistila.

33′ Odlična šansa za Hajduk, Livaja se probio, prešao je i vratara i pogodio vanski dio mreže, ali suđeno je zaleđe.

30′ Opasni Narey je opet probio desnu stranu, ubacio je u pet metara, ali tamo nije bilo nikoga od Grka.

25′ Pao je početni jak ritam utakmice, gosti su uspostavili ravnotežu te su prilično umrtvili susret.

18′ Narey je dobio loptu na desnom krilu, pucao je u prvi kut, ali Lučić je na mjestu.

12′ Fantastičan udarac Sigura s 20-ak metara, lopta pogađa vratnicu.

11′ Livaja je s desne strane poslao odličnu oštru nisku loptu na drugu vratnicu, obrana Grka je zaspala, a Slovenac u dresu Hajduka prmašuje prazan gol malo iskosa.

15′ Imali su sada Grci priliku, no Lučić je otklonio opasniopst

12′ Odličan pokušaj Sigura

9′ Dva se puta Marko Livaja dobro othrvao braničima PAOK-a, nakon gužve lopta odlazi u korner. Melnjak puca glavom, ali točno u vratara

5′ Atmosferu s utakmice pogledajte ovdje

OZNAKE: Poljud, Hajduk, paok, nhapp