Utah i LA Clippers upisali su nove pobjede, a Bogdanović i Zubac nove zapažene nastupe

epa09278543 Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic celebrates his three point shot during the first half of game five of the 2021 NBA Western Conference Semifinals basketball playoff series between the Los Angeles Clippers and the Utah Jazz at the Vivint Arena in Salt Lake City, Utah, USA, 16 June 2021.  EPA/George Frey SHUTTERSTOCK OUT

EPA/George Frey

Utah i LA Clippers upisali su nove pobjede u NBA ligi, a hrvatski košarkaši (Bojan Bogdanović i Ivica Zubac) za svoje su sastave upisali nove zapažene nastupe.

Utah je u gostima svladala Minnesotu 136-104 u dvoboju gdje je na poluvremenu imala samo poen prednosti (60-59). No, suparnika su gosti iz Salt Lake Cityja potpuno nadigrali u nastavku utakmice. U trećoj četvrtini gosti su napravili 13 poena razlike, a u zadnjoj dionici još i više (18) te su ukupno u drugom poluvremenu zabili čak 76 poena.

Bogdanović je bio drugi strijelac ‘džezera’. Najbolji je bio Donovan Mitchell (36 poena, šut 14-23), dok je hrvatski košarkaš za 28 minuta zabio 21 poen. Imao je i pet skokova te je iz igre gađao 8-14 uz 4-9 za tri poena, a pogodio je i jedno slobodno bacanje.

Izdvojimo još 18 poena Clarksona te 13 poena i 10 skokova Goberta. Kod Minnesote je najbolji bio Karl-Anthony Towns s 22 poena, sedam skokova i pet asistencije.

Napeta je bila utakmica u kojoj su Clippersi na domaćem terenu svladali Boston 114-111. Sekundu i pol prije kraja hrvatski centar Ivica Zubac je pogodio oba slobodna bacanja za potvrdu domaće pobjede.

Na poluvremenu su Clippersi bili u plusu od 12 poena, ali je Boston u nastavku dostignuo domaćina, ali ne i prestigao. Za domaćina je s klupe Brandon Boston jr. postigao 27 poena, dok je Reggie Jackson dodao 17 uz sedam asistencija.

Zubac je odigrao 32 minute te je ostvario ‘double-double’ učinak od 10 poena i 10 skokova. Imao je i četiri blokade te šut iz igre 3-4, uz 4-4 s linije slobodnih bacanja. Imao je i jednu asistenciju, četiri izgubljene i jednu ukradenu loptu.