US OPEN U reprizi pariškog finala Zheng opet bolja od Vekić

epa11579171 Donna Vekic of Croatia reacts after a point against Qinwen Zheng of China during their fourth round match at the US Open Tennis Championships at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 01 September 2024. The US Open tournament runs from 26 August through 08 September.  EPA/JOHN G. MABANGLO

HINA/EPA/JOHN G. MABANGLO

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se u ponedjeljak uspjela plasirati u četvrtfinale zadnjeg Grand Slam turnira sezone US Opena nakon što je u osmini finala još jednom bolja od nje bila Kineskinja Quinwen Zheng sa 7-6(2), 4-6, 6-2.

Na žalost Vekić se nije uspjela osvetiti Zheng za poraz u finalu Olimpijskih igara od prije mjesec dana, Kineskinja je slavila nakon dva sata i 53 minute igre.

U prvom setu su obje tenisačice držale svoj servis i odlučen je i tie breaku u kojem je bolja bila sedma tenisačica svijeta. U drugom setu Vekić je odmah na početku oduzela servis kineskoj tenisačici i povela 2-0, no Zheng je odmah vratila servis. Vekić na kraju seta dolazi u priliku koju onda i iskorištava i uzima servis za 6-4. U trećem setu međutim Kineskinja oduzima prvi servis Vekić i onda još jedan na kraju čime si je osigurala pobjedu.

Vekić je u meču servirala devet aseva, a Kineskinja deset, Vekić je napravila osam dvostrukih pogrešaka, a Zheng šest. Hrvatska je tenisačica oduzela servis suparnici dva puta, a svoj je izgubila tri puta. Kineskinja je imala 33 winnersa, a Vekić 34. No ono što je odlučilo meč su neprisiljene greške, Zheng ih je napravila 21, a Vekić 36.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda kineske tenisačice.