TURCI SE ŽALILI, ENGLEZI ZADOVOLJNI Demiralu dvije utakmice, Bellinghamu samo uvjetna kazna

Fußball UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024 Achtelfinale England - Slowakei am 30.06.2024 in der Arena AufSchalke in Gelsenkirchen Torjubel / Jubel / Tor zum 1:1 durch Jude Bellingham  England  *** Soccer UEFA EURO 2024 Round of 16 England Slovakia on 30 06 2024 at the Arena AufSchalke in Gelsenkirchen Goal celebrations Goal to 1 1 by Jude Bellingham England xRx

Guliver Images

Turski reprezentativac Merih Demiral propustit će dvije utakmice, četvrtfinalnu protiv Nizozemske i eventaulno polufinale Eura prođe li Turska među četiri najbolja na Euru jer je pogodak protiv Austrije proslavio gestikuliranjem simbola “Sivih vukova”, turske ekstremno desničarske organizacije. Demiral je standardni stoper turske reprezentacije a Austriji je zabio dva gola za 2-1 pobjedu, čime je postao junak cijele Turske. Međutim, izbornik Vincenzo Montella će u četvrtini finala morati tražiti novo stopersko rješenje. Turski je nogometni savez odmah u petak poslao žalbu na ovu odluku, na UEFA-i je da u vrlo kratkom periodu odgovori jer Turska i Nizozemska igraju već u subotu u 21 sat.

S druge strane, UEFA je bila blagonaklona prema Judeu Bellinghamu i reprezentaciji Engleske – ofenzivni veznjak će zbog neprimjerene geste prema klupi Slovačke nakon što je u zadnjim sekundama utakmice osmine finala zabio gol za 1-1 morati platiti 30 tisuća eura, dok je jedna utakmica kazne, koja je bila najavljivana, pretvorena u tek uvjetnu kaznu na rok od godine dana! Bellingham će tako biti na raspolaganju Garethu Southgateu za utakmicu četvrtine finala Eura protiv Švicarske u subotu od 18 sati.

Bellingham je, doduše blago, kažnjen jer se nakon postizanja spomenutog gola okrenuo prema klupi Slovačke i rukama pokazao na međunožje, što je kasnije opravdavao da se radilo o internoj šali te da nije bilo upućeno nikome s slovačke klupe. U UEFA-i mu očito nisu povjerovali, jer su mu dali kaznu zbog „kršenja osnovnih pravila pristojnog ponašanja“, međutim ta kazna je zaista simbolična tako da i on i navijači Engleske danas mogu popiti jedno piće u ime disciplinske komisije UEFA-e koja im najvažnijeg igrača nije maknula s utakmice četvrtine finala.