TUČA I PREKID Njemačka – Danska: Utakmica osmine finala Eura mogla bi završiti sutra!

LaPresse / ddp USA / Profimedia

Švicarska je 100 posto zasluženo izbacila potpuno podređenu Italiju s 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Europskog prvenstva. U drugom meču Njemačka i Danska igrali su… Za početak samo 37 minuta

U fenomenalnom ozračju Signal Iduna Parka u Dortmundu dogodilo se nešto protiv čega ništa ne mogu čak ni najbolji od svih organizatora, Nijemci.

Igrala se dobra utakmica, domaćinu je poništen jedan gol, ozračje kao i uvijek u Dortmundu: čista perfekcija. Ali vremenske prilike pokazale su svu ćudljivost ljeta na kontinentu.

Dan je bio sunčan, večer se javila sa izrazitom sparinom, ali ništa nije slutilo na ono što se dogodilo. Najprije je krenula kiša pa onda…

Pljusak pa prolom oblaka pa se sastavilo nebo sa zemljom pa silna grmljavina i na kraju se na Dortmund sručila tuča.

Engleski sudac Michael Oliver bio je na liniji s organizatorima i poslao igrače u svlačionice prije nego su s neba na travnjak krenuli padati ledeni ‘projektili’.

Hoće li se utakmica uopće moći večeras nastaviti – bilo je neizvjesno. Koliku je štetu tuča nanijela travnjaku, koliko ga je kiša u kratkom roku natopila ogromnim količinama vode…

Klasična viša sila i ostalo je samo čekanje na službenu obavijest organizatora o tome kad će se odigrati nastavak druge utakmice osmine finale Europskog prvenstva.

Nakon 15 minuta pauze utakmica je nastavljena. Ako se dogode produžeci i 11-erci, ova osmina finala završit će doslovno: sutra!

Sutra su na rasporedu susreti Engleska – Slovačka od 18:00 i Španjolska – Gruzija od 21:00. Prvi sljedeći slobodan dan je – srijeda.