TOTTENHAM IZGUBIO, ARSENAL TUGUJE Haaland s dva gola doveo Manchester City na korak do nove titule

Soccer Football - Premier League - Tottenham Hotspur v Manchester City - Tottenham Hotspur Stadium, London, Britain - May 14, 2024 Manchester City's Erling Braut Haaland celebrates scoring their first goal with Kyle Walker REUTERS/Dylan Martinez EDITORIAL USE ONLY. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 120 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. PLEASE CONTACT YOUR ACCOUNT REPRESENTATIVE FOR FURTHER DETAILS.. Photo: Dylan Martinez/REUTERS

Dylan Martinez/REUTERS

Manchester City je preskočio predzadnju prepreku, neugodno gostovanje kod Tottenhama i pobjedom 2-0 došao na korak do titule prvaka. Kolo prije kraja City ima 88 bodova, dva više od Arsenala, i u zadnjem kolu uz pobjedu nad West Hamom osvojit će novu titulu. Usput, City je prekinuo niz od četiri gostujuća poraza od Spursa u kojima nije zabio niti jedan gol.

Tottenham je u utakmicu ušao s par važnih izmjena, umjesto ozlijeđenog Destinyja Udogieja na lijevom boku bio je standardni stoper Micky van de Ven a na njegovom mjestu u sredini se pojavio Radu Dragusin. S druge strane, City je istrčao u standardnom, najboljem sastavu s Gvardiolom i Kovačićem u prvih 11.

Svi koji su očekivali veliki posjed i dominaciju Cityja prevarili su se, Tottenham je u prvom poluvremenu imao loptu 55 posto vremena u svom posjedu, dok bismo velike prilike za gol mogli prebrojati kao 1-2.Bentacur je u 6. minuti sjajno pucao pod gredu, Ederson je odbio u korner, na drugoj strani Vicario je čudesnom reakcijom u 15. minuti skinuo Fodenov šut a u 44. Dragusin je glavom (!) blokirao šut Bernarda Silve.

Drugo poluvrijeme otvoreno je šansom De Bruynea čiji šut opet sjajno brani Vicario a u 51. minuti City je poveo: Bernardo Silva je po desnoj strani dao loptu u prostor De Bruyneu koji iz prve daje loptu u sredinu gdje Haaland, do tada jedva vidljiv, zabija za 1-0.

U 61. minuti Tottenhamov stadion je zanijemio, nakon žestokog sudara s Romerov vratar Cityja Ederson je ostao ležati. Srećom, nakon četiri minute Ederson se pridigao ali ga je svejedno zamijenio Ortega.

Do kraja je Tottenham bio aktivniji, dvije dobre prilike imao je Kuluševski a u 86. minuti krv se sledila u žilama Cityjevih navijača a Pep Guardiola se u očaju bacio na tracnjak, no Son u situaciji jedan na jedan nije uspio matirati Ortegu.

Konačna odluka stigla je na isteku 90. minute, Pedro Porro je u svojih 16 metara srušio Jeremyja Dokua a Haaland je s bijele točke zabio za 2-0.