TEŽAK PORAZ Potpuna nemoć Zadra, Budućnost u Krešinom domu slavila s nevjerojatnih 36 koševa razlike

12.10.2024., dvorana Kresimira Cosica, Zadar - AdmiralBet ABA liga, 04. kolo, KK Zadar - KK Buducnost Voli. Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

I treći hrvatski klub u četvrtom kolu ABA lige upisao je poraz, nakon Cibone od Krke i Splita na gostovanju u Ljubljani kod Cedevite Olimpije, Zadar je u Domu Krešimira Ćosića s vrlo neugodnih 91-55 poražen od Budućnosti te tako nakon -24 od Studentskog centra u prošlom kolu sada upisao još jedan težak poraz. Za podgoričku je momčad ovo četvrta pobjeda, još Crnogorci nemaju nijedan poraz a iako su pred ovu utakmicu slovili za favorite, ovakvo demoliranje Zadra ipak nije bilo očekivano.

Jednostavno, Budućnost je ozbiljna europska momčad dok Zadar, koji je sada na omjeru 1-3, ta jedna pobjeda stigla je protiv Cibone, očito ima ozbiljnih problema, prvenstveno u selekciji igrača. Budućnost je od početka počela graditi svoju prednost, nakon deset minuta bilo je 29-20 a već do poluvremena 52-29 za goste koji su u tom periodu šutirali 6/11 za tricu i 15/21 za dva naspram Zadra koji je bio na 1/12 izvan luka.

U drugom poluvremenu prednost nije prestajala rasti do najviših 86-50, tih 36 razlike bilo je i na kraju za konačnih 91-55. Najbolji kod Zadra bio je bivši igrač Budućnosti Vladimir Mihailović s 15 koševa (2/5 za dva, 1/4 za tri) i tri asistencije, za goste koji su za tricu šutirali 10/23 bek Rasheed Sulaimon je imao 17 koševa (4/6 za tri) a krilo Nikola Tanasković 13 koševa (4/5 za dva, 1/1 za tri).

Zadra sada čekaju dvije utakmice hrvatskog prvenstva, protiv Dubrave i Osijeka a onda dva vrlo izazovna ogleda ABA lige, na Višnjik će sljedeće nedjelje doći Partizan a šest dana kasnije Crvena zvezda.