SVJETSKO PRVENSTVO U FUTSALU Hrvatska krenula porazom, Sekulićev gol nedovoljan protiv Tajlanda

10.10.2023., Dom sportova, Zagreb - Elitno kolo kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo u futsalu, skupina C, Hrvatska - Francuska. Antonio Sekulic. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska futsal reprezentacija porazom je otvorila Svjetsko prvenstvo koje se igra u Uzbekistanu, s 2-1 bolji je bio Tajland, deveta reprezentacija na FIFA futsal ljestvici. U drugoj utakmici iste skupine od 14:30 igraju Brazil i Kuba. Hrvatska sljedeću utakmicu igra u utorak od 17 sati protiv Brazila a onda u petak protiv Kube.

Statistika od 20 naspram sedam udaraca u gol govori koliko je u prvom poluvremenu Hrvatska bila dominantna no nakon 20 minuta na semaforu je stajalo 1-0 za Tajland. Hrvatska je u utakmicu krenula s petorkom Primić – Vukmir, Jelovčić, Perić, Novak i praktički odmah uzela posjed i počela prijetiti no nakon dvije minute i 45 sekundi poveli su Tajlanđani, nakon jedne oduzete lopte na polovici Hrvata Tajland je brzo odigrao do Muhammada Osamanmuse, inače igrača španjolske Cartagene, koji sa linije šest metara trese mrežu. Sve do kraja prvog dijela Hrvatska je pritiskala, dva puta pogađala okvir gola, o pritisku govori i omjer kornera 7-1 no brzi i iznenađujuće čvrsti Tajlanđani su se uspijevali obraniti.

Izbornik Tajlanda Miguel Rodrigo je vjerojatno bio svjestan da će ako njegova selekcija nastavi isto igrati Hrvatska sigurno barem izjednačiti pa je Tajland na drugo poluvrijeme izašao puno agresivnije i u dobrom dijelu pomaknuo igru na drugu polovicu. Zahvaljujući tome, nakon devet i pol minuta Tajlanđani su došli do 2-0, opet nakon ogromne greške Hrvatskih igrača, dok su se Kuraja i Marinović „dogovarali“ tko će na šest metara uzeti loptu utrčao je Ronnachai Jungwongsuk i zabio za 2-0. Minutu kasnije Hrvatska je smanjila, Antonio Sekulić je na 8-9 metara od gola leđima primio loptu, fino se okrenuo i zabio za konačnih 2-1.

Do kraja u povremenoj kaotičnoj igri Hrvatska je pokušavala izjednačiti, pritiskala i stvarala šanse no ono što bi prošlo prema golu branio je sjajni vratar Tajlanda.