SVJETSKA KLASA Šeško je deklasirao Kazahstan s tri gola, prvi je remek djelo: ‘Slomio’ je četiri braniča i lobao golmana

LJUBLJANA, Sept. 10, 2024  -- Benjamin Sesko of Slovenia celebrates scoring during the UEFA Nations League group B3 match between Slovenia and Kazakhstan in Ljubljana, Slovenia, Sept. 9, 2024.,Image: 906190943, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Zhou Yue / Xinhua News / Profimedia

Zhou Yue / Xinhua News / Profimedia

Nogometna reprezentacija Slovenije je u 2. kolu skupine 3 Lige nacija B deklasirala Kazahstan 3:0 hat-trickom Benjamina Šeška i nakon dvije odigrane utakmice ima četiri boda. Momčad Matjaža Keka odigrala je jako dobru utakmicu i sve je riješila već u prvom poluvremenu.

Šeško je u 23. minuti doveo Sloveniju u vodstvo, a pet minuta kasnije je povisio na 2:0. Gosti su bili potpuno bezopasni, a napadač Leipziga dotukao ih je golom u 63. minuti. Šeško je došao do brojke od 14 golova u 35 nastupa za Sloveniju. Pokazao je koliko je raznovrstan igrač te da može zaprijetiti na razne načine.

Kod prvog gola 21-godišnji Šeško je uzeo loptu na 40 metara od protivničkog vratara, prošao je četvoricu Kazahstanaca te prebacio njihovog golmana. Kod drugog gola je pokupio jedan otpadak i gurnuo loptu u mrežu, dok je treći gol zabio nakon visokog skoka u petercu. Njegove golove pogledajte OVDJE.

OGROMAN IZNOS Objavljen prvi neslužbeni izračun: Poznato koliko je Dinamo zaradio ulaskom u Ligu prvaka