SVI BRUJE O ‘OSMICI’ Pongračić i Stanišić: Gdje je to vidio? Možda je sudio jučerašnju utakmicu

24.06.2024., stadion Leipzig, Leipzig, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 3. kolo, Hrvatska - Italija.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Luka stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u posljednjim je sekundama utakmice trećeg kola Europskog prvenstva u Njemačkoj primila gol od Talijana za konačnih 1:1 u Leipzigu.

Vodila je Hrvatska od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.

Kako Hrvatska može proći?

Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda. I dalje možemo proći kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe. Kako? Albanija je morala izgubiti od Španjolske, što se i dogodilo. Furija je slavila s 1:0.

U utorak Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike, a Danska mora pobijediti Srbiju. Zatim u srijedu Turska mora pobijediti Češku, a Portugal Gruziju.

Pongračić: Više ništa ne očekujemo, tužno i žalosno

“Razočaravajuće je primiti takav gol i vjerojatno ispasti s turnira. Više ništa ne očekujemo, tužno i žalosno. Želja je bila tu, ali bili smo bezopasni u prvom dijelu. Kasnije smo se podigli, igrali s više rizika. Na kraju smo primili jeftin gol.

Ne znam što se dogodilo, još nisam vidio snimku gola, ali znam da nam se to nije smjelo dogoditi. Je li pad koncentracije… Upitno je i što je bilo osam minuta nadoknade, gdje je on to vidio? Nestvarno. Ali, na kraju krajeva, opet smo mi krivi. Moramo bolje braniti gol. Prošetali su se kroz sredinu i dali fantastičan gol.

Na kraju s dva boda ne možemo biti zadovoljni. Vidjeli smo da je bilo moguće više. Nikako ne možemo biti zadovoljni. Navijači su uvijek uz nas, šteta što im nismo uzvratili s pobjedom. Teoretski smo živi, ovisni smo o četiri utakmice. Ne vjerujem u to, ali bili bismo zadovoljni kada bi se poklopilo”, rekao je Marin Pongračić.

Stanišić: Ne znam zašto je dao osam minuta nadoknade, možda je sudio utakmicu od jučer

“Svi smo razočarani, strašno je što smo doživjeli, dvaput smo u nadoknadama dobili gol, pogotovo danas. Sve je sudio protiv nas, od Pongračića ili Šutala. Svaki kontakt je bio faul. Ne znam zašto je dao osam minuta nadoknade, možda je gledao ili sudio utakmicu od jučer. Imali su šanse i kroz kornere, što ja znam. Razočarani smo, moramo čekati druge rezultate.

Možete zamisliti kakva je atmosfera u svlačionici, ljutiti smo i žalosni. Kad sam vidio osam minuta nadoknade, mislio sam da je pogriješio. Nećemo sve na suca, ali da je dao pet minuta, nitko ništa ne bi rekao. Nismo ovako danas trebali završiti. Teško je proći s dva boda, trebali smo pobijediti Albaniju, iako smo na poluvremenu mogli gubiti 0:2, 0:3.

Na kraju smo poveli u drugom poluvremenu, pa dobili gol za 2:2. Od Španjolske smo bili malo lošiji, ona je dosad najbolja na Euru, a opet smo i protiv nje imali šanse. Zadnjih smo godina dosta puta imali sreće, mislim da nam se sada sve odjednom vratilo. Nismo to zaslužili”, rekao je Josip Stanišić.