Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović zabili su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah sa po osam pogodaka.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela 5-1 nakon 11 minuta, držala četiri gola prednosti do 9-5, ali nakon ulaska Lesjaka na slovenska vrata Slovenija je uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5-0 stigla do prednosti 25-21. Hrvatska je smanjila na 25-23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio “zicer” za smanjenje na 25-24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Nakon dva kola na Olimpijskim igrama i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.

Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda.

PRVA MEDALJA U PARIZU Sjajni Miran Maričić nakon velike drame do bronce na Olimpijskim igrama