SUPERCLASICO River slavio u čudesnoj atmosferi Bombonere, Lanzini zabio, Gimenez nije ponovio ‘Božju ruku’

superclasico la bombonera

screenshot

U subotu navečer odigran je Superclasico, jedan od najvećih svjetskih derbija, ogled argentinskih velikana Boce Juniors i River Platea. Na krcatoj La Bomboneri pred nešto više od 57 tisuća navijača Boce u atmosferi koju je teško uopće opisati pobjedu je odnio River golom veznjaka Manuela Lanzinija (31), od 2015. do 2023. igrača West Hama. Nastavak je to slabašne forme Boca Juniorsa koji nakon 15 kola stoje na 11. mjestu argentinske lige, uz to ispali su iz Copa Sudamericana, dok je River nešto bolji, ima tri boda više i drži peto mjesto, s pet bodova manje od vodećeg Veleza.

Bila je to klasična južnoamerička utakmica, tvrda s vrlo malo velikih, pravih šansi za golove. Lanzini je zabio u 20. minuti tako što se odlično snašao na odbijenu loptu nakon što je vratar Boce Sergio Romero (37), još jedno poznato ime, bivši član Sampdorije i Manchester Uniteda, obranio prvi udarac na gol.

Na kraju se zatresla mreža Rivera, u sedmoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena La Bombonera se umalo srušila nakon što je Milton Gimenez, koji je u 68. minuti ušao umjesto Edinsona Cavanija, na centaršut s lijeve strane ugurao loptu u gol međutim sudac je nakon pregleda VAR monitora ispravno dosudio igranje rukom, ono što je svojedobno prošlo Maradoni u vrijeme današnje tehnologije ipak ne može tako lako proći. Nakon sudačke VAR odluke igrači Boce su malo pretjerali u prosvjedima, Cristian Lema je zaradio i crveni karton međutim promjene nije bilo, ostalo je 1-0 za River Plate.