STUP OBRANE Zvijezda Švicarske skoro cijelu utakmicu igrala sa slomljenim nosom: ‘To je dio igre i zabave’

epa11424098 Fabian Schaer (L) of Switzerland in action against Billy Gilmour of Scotland during the UEFA EURO 2024 group A soccer match between Scotland and Switzerland, in Cologne, Germany, 19 June 2024.  EPA/GEORGI LICOVSKI

EPA/GEORGI LICOVSKI

Branič švicarske nogometne reprezentacije Fabian Schaer većinu je utakmice 2. kola skupine A na EURU protiv Škotske u srijedu navečer odigrao sa slomljenim nosom.

Schaer se u 19. minuti sudario sa škotskim reprezentativcem Anthonyjem Ralstonom nakon čega je obojici pružena liječnička pomoć, ali su i obojica nastavili s igrom. Nakon utakmice Schaer je ustvrdio kako mu je nos slomljen.

“Kao što smo i očekivali, utakmica je obilovala startovima i duelima. Bila je to intenzivan utakmica za sve, a ja sam slomio nos. Ali, i to je dio igre i zabave“, kazao je Schaer.

I prije duela s Ralstonom, Schaer je imao bitnu ulogu u susretu. Naime, u 13. minuti on je u pokušaju blokiranja udarca Scotta McTominaya promijenio smjer lopti koja je završila u švicarskoj mreži za tada vodstvo Škotske od 1-0, a činilo se kako bi bez njegove intervencije vratar Yann Sommer lako obranio udarac škotskog veznjaka.

Nije ovo prvi put Schaeru kako je slomio nos, to mu se dogodilo i 2018. godine, dok je čak tri puta dosada zadobio i potres mozga, 2019., 2022. i 2023. godine, što dovoljno govori o koliko se beskompromisnom igraču radi.

Bez obzira na lom nosa, Schaer još uvijek nije otpisan za dvoboj 3. kola u skupini protiv Njemačke u nedjelju. Uoči tog susreta Njemačka je sa šest bodova na vrhu skupine te je osigurala prolazak u osminu finala, dok je Švicarska druga s četiri boda.

Ranije na ovom Euru nos je slomio i francuski napadač Kylian Mbappe, u 1. kolu skupine D protiv Austrije, pa će on do kraja natjecanja igrati s maskom na licu.

OTKAZAN TRENING Dan nakon šokantnog remija s Albanijom, Dalić Vatrenima dao slobodan dan