Štrajk u zdravstvu se nastavlja i u utorak, a onkološki bolesnici ne trebaju strahovati. Ono gdje su mogući zastoji je dijagnostika, što ovisi od bolnice do bolnice ovisno o tome koliko djelatnika neke bolnice štrajka.
I dok iz Sindikata Zajedno tvrde da je u štrajku oko 4000 djelatnika u 58 zdravstvenih ustanova, resorni ministar Vili Beroš govori o 600, a premijer Andrej Plenković o oko 550 ljudi.
Predsjednik Sindikata Zajedno Krunoslav Kušec u razgovoru za Dnevnik Nove TV ponovio je broj koji je i ranije iznio Sindikat te poručio: “To što ministar tvrdi, barata nekim brojkama, te brojke nisu točne”.
Ustvrdio je i da je bilo pritisaka te da se prijetilo vozačima u sanitetskom prijevozu.
“Prijetilo im se u više županija i naša pravna služba će poduzeti daljnje korake kako bi se to sankcioniralo“, istaknuo je.
SVAKODNEVNO ZRAČENJE Radiolog o štrajku: ‘Znate kolika je zbog toga u Münchenu početna plaća?’
Upitan jesu li štrajkaši odvraćali pacijente, podsjetio je: “Odgovornost je poslodavca da organizira posao, a naravno da djelatnik koji štrajka ne može istovremeno raditi i štrajkati“.
Odbacio je tvrdnje da se bave ucjenama i naglasio da pozivaju ministra da sjednu za stol i postignu dogovor, no poziva za sastanak nema.
“Štrajk će trajati do ispunjenja zahtjeva“, naglašava.
Podsjetio je i da su plaće podignute nekima na rukovodećim pozicijama i ravnateljima.
“Zdravstvenim djelatnicima koji drže ovaj sektor na nogama plaće su povećane za 50 do 70 eura, a sad vi preživite u ovim vremenima s tim novcem”, rekao je.
“Što se tiče Povjerenstva za praćenja rasta plaće, ono može zasjedati godinama – mi nemamo vremena, sve više ljudi odlazi iz zdravstvenog sektora”, upozorio je Kušec, piše Dnevnik.hr.
Komentari