STOPOSTOTAN UČINAK Davor Komar u četvrtfinalu Paraolimpijskih igara u Parizu, prošla i Dora Bašić

Paris 2024 Paralympics - Boccia -  Men's Individual - BC4 Preliminary Round - Pool B - South Paris Arena 1, Paris, France - August 29, 2024 Davor Komar of Croatia in action during his match against Martin Streharsky of Slovakia REUTERS/Jeremy Lee Photo: JEREMY LEE/REUTERS

Najbolji hrvatski igrač boccije Davor Komar upisao je i treću pobjedu osvojivši prvo mjesto u skupini B kategorije BC4 i tako potvrdio plasman u četvrtfinale Paraolimpijskih igara u Parizu.

Komar je na posljednjim POI u Tokiju bio prvi hrvatski predstavnik u ovom sportu ispavši u natjecanju po skupinama.

Tri godine kasnije uvjerljivo se probio u drugi krug natjecanja s tri pobjede.

Komar, koji je aktualni europski prvak, je već nakon dva kola osigurao prolaz, a u borbi za “jedinicu” nakon “tie-breaka” je pobijedio Kolumbijca Edilsona Chica Chicu. Meč je završio rezultatom 3-3, nakon što je Komar gubio sa 0-3, da bi u dodatnom periodu hrvatski paraolimpijac osvojio ključni “punat”.

Podsjetimo, Komar je u prvom kolu pobijedio Slovaka Martina Streharsykog sa 10-1, a potom i Španjolca Vasilea Agachea sa čak 18-0.

U četvrtfinalu ga sada čeka Tajlanđanin Pornchok Larpyen.

U četvrtfinale se plasirala i Dora Bašić usprkos porazu od Kineskinje Qi Zhang sa 0-7 u skupini D kategorije BC1.

Bašić je prvom kolu skupine uvjerljivo porazila Tunižanku Mahu Aounallah sa 19-0, a u četvrtfinalu će se boriti protiv Japanke Hiromi Endo.

POKRENUTA ISTRAGA Nestala jedna od natjecateljica na Paraolimpijskim igrama u Parizu