ŠTO ĆE REĆI UEFA? Skandalozno navijanje u Beogradu: Delije brutalno vrijeđale Hajduk i njegove navijače

23.03.2024 BelgradeSerbia Crvena ZvezdaFC Red Star-Zenit International Friendly, Länderspiel, Nationalmannschaft men s football Red Star fans with big Serbian and Russian flags brothers forever and torches :Stringer/,Image: 859134715, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Benfica je na otvaranju nove Lige prvaka ostvarila gostujuću pobjedu, u Beogradu su porazili Crvenu zvezdu sa 2-1.

Portugalski velikan je poveo već u devetoj minuti golom Kerem Akturkoglua. Bila je to brza akcija gostiju. Angel di Maria je na krilu uposlio Alexandera Baha koji je prebacio na drugu stativu do Akturkoglua kojem nije bilo teško zabiti.

Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 29. minuti kada je Orkun Kokcu sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Domaćin je u samoj završnici zakomplicirao situaciju smanjivši rezultat golom Felicia Milsona u 86. minuti. U sudačkoj nadoknadi Benfica je mogla zabiti i treći gola, ali je Zeki Amdouni pogodio stativu.

Skandalozno vrijeđanje Delija

Danima uoči utakmice u srpskim medijima je vladala svojevrsna panika jer su mnogi najavljivali dolazak navijača Hajduka s navijačima Benfice. Podsjetimo, Torcida i No Name Boysi su dobri prijatelji, te često to pokazuju na domaćim utakmicama svojih klubova.

Uoči utakmice objavljeno je kako je gostujućim navijačima oduzeto “više desetina naljepnica, zastava, zastavica, majica i znački s obilježjima HNK Hajduk i navijačke skupine Torcida”. Srpska policija je odlučila da na stadionu neće biti obilježja splitskog kluba kako se ne bi provokacijama izazvali nepotrebni incidenti.

No, zato su incident napravili domaći navijači skandaloznim skandiranjem. Znajući za povezanost navijača Benfice i Hajduka, Delije nisu propustile vrijeđati: “Mrzim Hajduk i Torcidu, mrzim tebe, Marjane, i sa sjekirom u ruci poklat ću sve Splićane.”

Osim toga, pjevali su i “Hamburger, čizburger, kečap i pomfrit, mi imamo McDonald’s, a nema ga Split.” Ova pjesma potječe iz zadnjih sezona jugoslavenskog prvenstva, kada su se Beograđani dičili što jedini u državi imaju poslovnicu spomenutog lanca brze hrane.

HAJDUK PREDSTAVIO DIREKTORA Francois Vitali: Razgovarao sam s Gattusom…