SRUŠILI ZRINSKI Crveni kartoni, penal, policija u ‘VIP loži’: Šibenik slavio u derbiju i vratio se u 1. HNL

02.06.2024., Osijek - 33. kolo Prve NL: NK Zrinski Osjecko 1664 - HNK Sibenik Photo: Matija Milanovic/PIXSELL

Nogometaši Šibenika osvojili su titulu prvaka 1. Nogometne lige, odnosno 2. HNL, te će od iduće sezone ponovo igrati u elitnom razredu domaćeg nogometa. Oni su na gostovanju u Osijeku u posljednjem kolu slavili protiv dosadašnjeg lidera prvenstva Zrinski Osječko 2:0 te s bodom više osvojili titulu.

Josip Majić doveo je Šibenik u vodstvo u 35. minuti, kada je realizirao kazneni udarac koji je skrivio Petar Korov. Korov je pritom dobio žuti karton, a još veću glupost je napravio svega šest minuta kasnije kada je zbog simuliranja dobio drugi žuti i isključujući crveni karton.

Brojčanu nadmoć Šibenik je iskoristio u 77. minuti kada je Ivan Božić, koji je ušao sedam minuta ranije, zabio za 2:0, što se na kraju pokazalo i kao konačni rezultat.

PRVI TJEDAN PROŠAO Hajduk je i dalje bez trenera: Kalinić pokušao u Split dovesti legendarnog Talijana?

Utakmicu je obilježio incident u 36. minuti, kada je, netom nakon gola Šibenika, krenulo naguravanje u ‘VIP loži’. Svjedoci govore kako su letjele i čaše s pivom, a daljnju eskalaciju u fizički sukob je spriječila intervencija policije.

Tijekom cijele utakmice na terenu, ali i na tribinama su bile vidljive tenzije. Oba trenera, a i njihovi pomoćnici su dobili žute kartone, a nerijetko su dueli bili na granici prekršaja. U 89. minuti gosti su dobili i drugi crveni karton kada je Mato Stanić nakon izgubljene lopte kao posljednji igrač srušio Božića.

U sami smiraj utakmice, duboko u sučevom dodatku, došlo je do međusobnog naguravanja više igrača jedne i druge momčadi. Jović je podijelio tri crvena kartona, a nekoliko minuta poslije označio kraj utakmice i početak slavlja Šibenčana.

Ovime je završena jedna od najuzbudljivijih sezona drugoligaškog razreda hrvatskog nogometa. Zrinski je većinu sezone bio lider, no Šibenik ih je uspio svladati onda kada je to bilo najpotrebnije.