ŠPANJOLSKA – FRANCUSKA 2-1 Španjolci preokretom do finala Eura, Dani Olmo zabio za pobjedu Furije

Soccer Football - Euro 2024 - Semi Final - Spain v France - Munich Football Arena, Munich, Germany - July 9, 2024  Spain's Dani Olmo celebrates their second goal, an own goal scored by France's Jules Kounde REUTERS/Annegret Hilse Photo: Annegret Hilse/REUTERS

Annegret Hilse/REUTERS

Španjolska je postala prvi sudionik finala Eura nakon što je u polufinalu s 2-1 u Munchenu pobijedila Francusku. U finalu koje je na rasporedu u nedjelju od 21 sat Španjolci će igrati protiv pobjednika utakmice Engleske i Nizozemske koja je na rasporedu u srijedu.

Sve najvažnije, barem što se tiče golova, dogodilo se u prvih 25 minuta utakmice: Francuzi su poveli već u devetoj minuti nakon što je Kolo Muani glavom sa pet metara zabio na centaršut Kyliana Mbappea a Španjolci su preokrenuli golovima u 21. i 25. minuti. Prvo je Lamine Yamal, 16-godišnjak koji je tako postao najmlađi strijelac u povijesti Eura, krasno zabio s 20-ak metara, da bi četiri minute kasnije Dani Olmo postavio konačnih 2-1 nakon što je do njega u 16 metara došla lopta koju je odbio stoper Francuske Saliba.

ŠPANJOLSKA – FRANCUSKA 2-1

ŠPANJOLSKA: Unai Simon – Jesus Navas (58. Vivian), Nacho, Laporte, Cucurella – Rodri, Fabian Ruiz – Yamal (90+3 Ferran Torres), Olmo (76. Merino), Williams )90+3 Zubimendi) – Morata (76. Oyarzabal).

FRANCUSKA: Maignan – Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez – Tchouameni, Kante (62. Griezmann), Rabiot 62. Camavinga) – Dembele (79. Giroud), Kolo Muani (62. Barcola), Mbappe.

Strijelci: 0-1 Kolo Muani (9), 1-1 Yamal (21), 2-1 Olmo (25)

______________________________________________________________________________________________

25′ Španjolska vodi, Saliba je nakon centaršuta Jesusa Navasa glavom odbio loptu do Danija Olma čiji šut Jules Kounde skreće u vlastitu mrežu. Gol je na kraju ipak pripisan Olmu, to mu je treći gol na ovom Euru

21′ Španjolska je izjednačila krasnim golom 16-godišnjeg Laminea Yamala u 21. minuti, sa 20-ak metara je pogodio gornji desni kut francuskog gola, lopta se od vratnice odbila u mrežu

9′ Francuska vodi 1-0, s lijeve strane loptu je “iz koljena” ubacio Mbappe a Kolo Muani je glavom sa pet metara zabio za rano vodstvo Francuza

Stigli su sastavi, za Španjolsku umjesto Danija Carvajala na desnoj strani obrane igra 38-godišnji Jesus Navas, dok će na strani Francuske iznenađenje što je Antoine Griezmann ostao na klupi, njegovo standardno mjesto u prvih 11 dobio je Kolo Muani.