ŠOK U LEIPZIGU Evo što Hrvatskoj sada treba za prolaz, šanse su minimalne

24.06.2024., stadion Leipzig, Leipzig, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 3. kolo, Hrvatska - Italija.  Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 3. kola skupine B na EURA u Leipzigu igrala 1-1 (0-0) protiv Italije te ju još samo teorija drži u igri za plasman u osminu finala.

Hrvatska je povela golom kapetana Luke Modrića u 55. minuti i to minutu nakon što mu je talijanski vratar Donnarumma obranio kazneni udarac, a na konačnih 1-1 poravnao je Mattia Zaccagni u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini okončala na trećem mjestu s dva boda, Italija je, pak, završila na drugom mjestu s četiri boda te će u osmi finala igrati protiv Švicarske.

Istodobno, u drugoj utakmici ove skupine Španjolska je u Duesseldorfu svladala Albaniju sa 1-0 (1-0) golom Ferrana Torresa iz 13. minute.

S tim rezultatima Španjolska je potvrdila prvo mjesto u skupini s maksimalnih devet bodova, dok je Albanija završila natjecanje kao posljednja s jednim bodom.

Hrvatskoj za plasman u osminu finala trebaju pobjede Engleske protiv Slovenije od najmanje tri razlike, Danske protiv Srbije, Turske protiv Češke te Portugala protiv Gruzije.

KAPETAN ZA POVIJEST Modrić skinuo rekord Eura kojeg je drugi Hrvat postavio prije 16 godina