SNIMKA S TRIBINE Evo zašto je Kek dobio crveni protiv Portugala: Imao je što za reći sucu kojeg pamti i Hrvatska

epa11425483 Head coach Matjaz Kek of Slovenia gestures from inside the pitch during the UEFA EURO 2024 Group C soccer match between Slovenia and Serbia, in Munich, Germany, 20June 2024.  EPA/ANNA SZILAGYI

EPA/ANNA SZILAGYI

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale EURO-a u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, FernadesBernardo Silva.

Tijekom susreta obje su ekipe imale po jednu fantastičnu priliku i to u produžetku. Cristiano Ronaldo je u 105. minuti mogao zabiti iz jedanaesterca, ali je Jan Oblak obranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije Benjamin Šeško se sam sjurio prema portugalskim vratima, no njegov udarac je Diogo Costa sjajno zaustavio.

Izbornik Slovenije Matjaž Kek je uoči početka drugog produžetka dobio crveni karton te je kraj utakmice i dramu raspucavanja pratio s tribine. U televizijskom prijenosu se nije vidjelo zašto je Kek isključen, no snimka s tribine sada je sve otkrila.

Kek je poludio zbog dosuđenog jedanaesterca na Joti, ušetao u teren i upustio se u raspravu sa sucem, u jednom trenutku je i dodirnuo njegovog pomoćnika za rame te je za njega tu utakmica bila završena.

Podsjetimo, glavni sudac je bio Daniele Orsato kojeg navijači Hrvatske pamte zbog dosuđenog jedanaesterca za Argentinu u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru 2022. Luka Modrić je tada za njega rekao kako je “najgori sudac kojeg pamti od prije, ali samo po lošemu”.