SLIJEDI BORBA ZA BRONCU Ivan Šapina nakon nevjerojatne drame poražen u polufinalu Olimpijskih igara

10.08.2024., Pariz, Francuska - XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Taekwondo, cetvrtfinale, muskarci preko 80kg, Richard Andre Ordemann, Norveska - Ivan Sapina, Hrvatska. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Ivan Šapina (25) nije uspio ući u finale Olimpijskih igara. Predstavnik Hrvatske u taekwondou, u kategoriji iznad 80 kilograma, izgubio je u meču polufinala protiv Ariana Salimija iz Irana. Šapina je izgubio rezultatom 2:1 u rundama i borit će se za brončanu medalju. Taj meč je na rasporedu u 20:19 sati.

Šapina je dominantno pobijedio u prvoj rundi 12:5, a u napetoj drugoj rundi je rezultat bio 9:8 za iranskog borca. U odlučujućoj trećoj rundi iranski predstavnik je pobijedio s ukupnih 9:6 te će se u finalu boriti protiv Cadena Cunninghama (21) koji je u polufinalu izbacio prvog nositelja turnira Cheicka Sallaha Cissea pobjedom 2:1 u rundama.

Još se ne zna protivnik u borbi za broncu

Šapina će za brončanu medalju boriti protiv pobjednika dvoboja između Nikite Rafalovicha iz Uzbekistana i Carlosa Sansoresa iz Meksika. Taj meč je na rasporedu u 19:53. Njih je Salimi pobijedio u osmini finala i četvrtfinalu, a Šapina je po pravilima repesaža kao poraženi polufinalist ušao direktno u borbu za brončanu medalju.

POREDAK MEDALJA Vaterpolo klasik u finalu bi mogao odlučiti koja će zemlja iz regije biti neuspješnija na OI