SLAVILI MEKSIKANCI Musa nakon debija na MLS All-Staru: ‘Bila je ovo prva utakmica koju je moj sin gledao’

COLUMBUS, OHIO - JULY 24: Petar Musa #14 of the MLS All-Stars and Rodrigo Dourado #14 of the LIGA MX All-Stars work for a ball during the second half of the MLS All-Star game between the LIGA MX All-Stars and the MLS All-Stars at Lower.com Field on July 24, 2024 in Columbus, Ohio.   Stacy Revere,Image: 892164382, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Stacy Revere / Getty images / Profimedia

Stacy Revere / Getty images / Profimedia

Petar Musa nastupio je na All-Star utakmici za najbolju momčad MLS-a protiv najboljih igrača meksičke Lige MX. Hrvatski napadač, inače član FC Dallasa, igrao je od 66. minute u porazu 4:1.

Jedini strijelac za selekciju MLS-a bio je Cucho Hernandez u 17. minuti, nekoliko sekundi nakon što je momčad meksičke lige povela preko Germana Bertramea. Do kraja dvoboja igrači iz Lige MX osigurali su pobjedu golovima Ousamme Idrissija (41.), Juana Brunette (68.) i Maximiliana Meze (69.).

“Bilo je zaista lijepo i zabavno biti dio ovoga i dijeliti teren s tako sjajnim igračima. Sretan sam i zahvalan što sam mogao predstavljati Dallas na ovoj utakmici. Posebno sam sretan što smo mogli dovesti i obitelji na stadion. Bila je ovo prva utakmica koju je moj sin gledao“, rekao je Musa nakon susreta u Columbusu.

Bio je naknadno pozvan

Musa i njegov suigrač Gabriel Peca dobili su naknadne pozivnice za sudjelovanje u All-Star utakmici, nakon što su je zbog ozljeda morali otkazati Lionel Messi i Luis Suarez.

Bio je to prvi Musin nastup na MLS All-Staru otkako je u veljači 2024. stigao u Dallas iz Benfice za 9.7 milijuna dolara, što je rekordna odšteta u povijesti tog američkog kluba. Musa je ove sezone zabio 13 golova za Dallas i jedan je od najboljih strijelaca MLS-a. Na vrhu ljestvice se nalazi Kolumbijac Christian Arango koji je za Real Salt Lake zabio 17 golova.

NE BAŠ PRIJATELJSKA UTAKMICA Tek krenuli s centra, a već poletjele šake: Chelseajev mladić nasrnuo na legendu

OZNAKE: mls, petar musa