SKUPINA E Slovačka i Rumunjska očekivano remizirali, Belgija ide na Francusku, Ukrajina s četiri boda ispala

de bruyne lukaku ukrajina belgija

Vincent Kalut

Ukrajina je zasad najnesretnija reprezentacija ovog Eura, s četiri boda ispala je nakon grupne faze! U trećem kolu Skupine E Slovačka i Rumunjska su, očekivano, odigrali bez pobjednika, završilo je 1-1 pa i jedni i drugi prolaze u drugi krug turnira, a bez pobjednika i bez golova su odigrali i Ukrajina i Belgija. Na kraju, poredak je ostao identičan kao i nakon dva kola, sve četiri reprezentacije imaju po četiri boda, Rumunji imaju najbolju gol razliku pa idu dalje s prvog mjesta, Belgija je druga, Slovačka treća.

TKO ĆE NA KOGA? Posljednji dan grupne faze Eura: Hoće li se zbilja jedna utakmica namjestiti?

Na centaršut Juraja Kucke Ondrej Duda je u 24. minuti doveo Slovake u vodstvo da bi Rumunji izjednačili u 37. minuti golom Razvana Marina iz kaznenog udarca koji je, mora se naglasiti, ipak pomalo sporan. Naime, prekršaj Davida Hancka na Ianisu Hagiju bio je na rubu 16 metara, čini se da je više bio vani nego unutar, no nakon pregledavanja VAR-a sudac Daniel Siebert je pokazao na bijelu točku.

Na drugoj utakmici Ukrajinci su bili bolji, o tome najbolje govori 15-10 omjer udaraca na gol, međutim Belgijanci su opet uz blijedu igru osigurali rezultat koji im odgovara ali koji im je s druge pozicije u skupini donio Francusku u osmini finala. Veliku su šansu Ukrajinci imali u drugoj minuti nadoknade, Georgi Sudakov je izbio na nekih 11-12 metara od gola no šutirao je točno u vratara Casteelsa. Bilo je iznenađujuće vidjeti neambicioznu Belgiju koja je pred kraj utakmice čuvala loptu i rezultat, očito De Bruynea i društvo nije brinulo što im drugo mjesto donosi Francusku. U svakom slučaju, velika šteta za Ukrajince koji su bili bolji, dali maksimum ali na kraju napuštaju Euro sa četiri boda.