JOKER NICLAS FULLKRUG Nijemci u nadoknadi došli do boda, pobijedi li Italiju Hrvatska ide na Švicarsku

Dan Ndoye Schweiz, Switzerland, Suisse, 19 erzielt das Tor zum 0:1 gegen Torwart/Goalie Manuel Neuer Deutschland, Germany, 01, Jonathan Tah Deutschland Germany, 04 - Frankfurt 23.06.2024: Deutschland vs. Schweiz, EURO2024 M25, Gruppe A, EM-Arena Frankfurt *** Dan Ndoye Switzerland, Switzerland, Suisse, 19 scores the goal to 0 1 against goalkeeper Manuel Neuer Germany, Germany, 01 , Jonathan Tah Germany Germany, 04 Frankfurt 23 06 2024 Germany vs Switzerland, EURO2024 M25, Group A, EM Arena Frankfurt

Guliver Images

Njemačka je u Frankfurtu u drugoj minuti sudačke nadoknade golom Niclasa Fullkruga došla do 1-1, boda i s sedam bodova prvog mjesta u Skupini A, dok su Švicarci s pet bodova ostali drugi, što znači da će Hrvatska, pobijedi li Italiju u ponedjeljak, ići na njih. U drugoj utakmici iste skupine Mađarska je golom Kevina Csobotha u desetoj minuti sudačke nadoknade došla do 1-0 pobjede nad Škotskom i s tri boda čeka rasplet ostalih skupina i mogućnost da se u osminu finala plasira s trećeg mjesta, dok Škotska ispada s jednim bodom.

U odnosu na utakmicu drugog kola protiv Škotske koja je završena 0-0 izbornik Švicarske Murat Yakin napravio je dvije izmjene, obje na prednjim pozicijama, na klupi su ostali Xerdan Shaqiri i Ruben Vargas, ušli su Dan Ndoye i Breel Embolo dok je Julian Nagelsmann izveo već standardni njemački sastav.

Prvo pravo uzbuđenje dogodilo se u 18. minuti kada Robert Andrich zabio sa nešto više od 20 metara međutim nakon što je provjerio na VAR-monitoru Daniele Orsato je presudio da je prethodno Jamal Musiala napravio prekršaj u napadu na Michelu Aebischeru.

Točno deset minuta kasnije Švicarska je povela nakon brze akcije, Remo Freuler je s desnog krila ubacio poluvisoku loptu a Ndoye se ubacio ispred Jonathana Taha i nogom skrenuo u bliži kut za 1-0. Dvije minute kasnije Neuerov gol je opet bio u opasnosti, sada je Embolo sa 16 metara pucao, ipak malo pored vratnice.

Do kraja prvog dijela nismo više vidjeli niti jednu šansu, samo žuti karton Taha koji je, doslovno, Embolou skočio na glavu, sreća što švicarski napadač nije prošao s nekom težom ozljedom.

Njemačka je od početka drugog dijela dominirala, no napadi su im su se uglavnom svodili na udarce izvan 16 metara, redom su ozbiljnije pokušavali Musiala, Gundogan, Kroos, dobar šut glavom u 85. minuti imao je Havertz. Švicarci su prijetili kontrama, iz jedne takve u 88. Xhaka je pucao sa 20-ak metara, Neuer je odbio u korner.

I onda se pojavio njemački joker u liku Niclasa Fullkruga, bila je 92. minuta kad je Raum ubacio s lijeve strane a napadač Dortmunda je glavom matirao Somera za konačnih 1-1.

ŠVICARSKA – NJEMAČKA 1-1

ŠVICARSKA: Sommer – Schar, Akanji, Rodriguez – Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer – Ndoye (65. Amdouni), Embolo (65. Duah), Rieder (65. Vargas).

NJEMAČKA: Neuer – Kimmich, Rudiger, Tah (61. Schlotterbeck), Mittelstadt (61. Raum) – Andrich (66. Beier), Kroos – Musiala, Gundogan, Wirtz (76. Sane) – Havertz (76. Fullkrug).

Strijelci: 1-0 Ndoye (28), 1-1 Fullkrug (90+2)