SJAJNA UTAKMICA Turska zabila 500. gol u povijesti Eura, tinejdžer kojem je Modrić mentor zabio eurogol

Turkey’s Arda Guler celebrates scoring his side’s second goal during the UEFA Euro 2024 Group F match at the BVB Stadion Dortmund in Dortmund, Germany. Picture date: Tuesday June 18, 2024.,Image: 882721249, License: Rights-managed, Restrictions: Use subject to restrictions. Editorial use only, no commercial use without prior consent from rights holder., Model Release: no, Credit line: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Nick Potts / PA Images / Profimedia

Turska je u prvoj utakmici skupine F na Europskom prvenstvu pobijedila 3:1 reprezentaciju Gruzije. Lijepe golove za Tursku zabili su Mert Muldur, Arda Guler i Karem Arturkoglu. Za Gruziju je zabio Georges Mikautadze.

Bio je ovo prvi nastup Gruzije na nekom velikom nogometnom natjecanju. Uoči utakmice potukli su se na stadionu u Dortmundu navijači dviju momčadi, no policija je intervenirala i prekinula sukob.

Turska je krenula bolje u susret i u 11. minuti pogodila stativu. Snažno je pucao s 20 metara veznjak Kaan Ayhan i malo mu je nedostajalo da dovede svoju momčad u vodstvo. Učinio je to u 26. minuti Mert Muldur. Bek Turske reprezentacije pogodio je desnom nogom sjajan volej s ruba kaznenog prostora nakon što je gruzijska obrana odbila jednu loptu. Ovo će sigurno biti u izboru za jedan od najljepših pogodaka na Euru. Lopta je ušla u same rašlje.

Dvije minute nakon njega loptu je u mrežu iz blizine gurnuo Kenan Yildiz, ali je bio u zaleđu kad mu je asistirao Orkun Kokcu. Gruzija je to iskoristila da u 32. minuti golom Georgesa Mikautadzea. Giorgi Kochorashvili je s desne strane ubacio, a u sredini je bio Mikautadze, koji je iz blizine loptu poslao u mrežu.

GDJE SU ZAŠTITARI? Opća makljaža i kaos uoči utakmice Turske i Gruzije, deseci navijača se potukli