Mlada 28-godišnja Osječanka je u najvećem meču karijere nažalost, izgubila nakon dva sata i 50 minuta grčevite borbe.

Vekić je povela 1-0 u setovima, Talijanka je izjednačila, da bi u trećem setu gledali pravu dramu.

Hrvatska tenisačica je u odlučujućem setu vodila sa 3-1 uz break, te 4-3 uz break. No, ispustila je obje prednosti. Paolini je pak, kod 5-4 i 6-5 u gemovima imala meč lopte, ali se Donna spasila gurnuvši susret u 13. igru. Vekić je u “tie-breaku” propustila priliku života i u drami ostala bez finala Wimbledona izgubivši sa 8-10.

Vekić je tek treća hrvatska tenisačica koja je igrala u polufinalu nekog Grand slam turnira, no samo je Iva Majoli prošla do finala osvojivši 1997. Roland Garros pobjedom u finalu protiv Švicarke Martine Hingis sa 6-4, 6-2.

Mirjana Lučić Baroni je dva puta dogurala do polufinala nekog Grand Slama, 1999. u Wimbledonu, te 2017. na Australian Openu, ali je oba puta izgubila. U All England Clubu je njezinu seriju zaustavila Njemica Steffi Graf, a u Melbourneu Amerikanka Serena Williams.

Hrvatska tenisačica je odlično ušla u meč. Već u prvom gemu, koji je trajao sedam minuta, imala je dvije prilike za oduzimanje servisa protivnici, no nije ih iskoristila i Paolini je povela sa 1-0. Novu priliku Donna je dočekala u petoj igri iskoristivši prvu break loptu za 3-2. Osvojila je potom svoj servis za 4-2, da bi još jednom oduzela servis sedmoj igračici svijeta za velikih 5-2. Posljednji gem u setu je osvojila bez izgubljenog poena za 6-2 i 1-0 u setovima.

U drugom setu Vekić je do nove break prilike stigla u trećem gemu, nažalost Paolini se ovoga puta izvukla. Već u idućoj igri i 28-godišnja Talijanka je stigla do prve prilike za obrat. Vekić spašava break-loptu neobranjivim servisom u kut, zatim osvaja gem za 2-2.

Uslijedio je gem s nove dvije break lopte za Vekić, međutim talijanska tenisačica se nije predavala. Izvukla se iz teške situacije i povela sa 3-2. Nažalost, ključnim se pokazala deseta igra, Paolini je pri vodstvu 5-4 ušla u gem s dva osvojena poena. Imala je i 40-15 uz dvije break i set lopte i odmah je iskoristila prvu za 6-4 i 1-1 u setovima.

Izgubljeni set očito nije pokolebao hrvatsku tenisačicu. Donna je nakratko otišla u svlačionicu po osvježenje i hrabro krenula u odlučujući set.

Vekić je već u prvom gemu napravila break, a potom osvojila servis za 2-0. I u trećem gemu je imala loptu za 3-0, ali je Paolini ipak smanjila na 2-1. Opasno je živjela Paolini, ali izvukla je break-loptu i ostala u meču. Donna je četvrti gem osvojila bez izgubljenog poena povevši sa 3-1. No, sjajna Talijanka je uzvratila s dva gema u nizu izjednačevši na 3-3. Prvo je na svoj servis smanjila na 2-3, a potom je napravila break za 3-3.

No, uslijedio je novi obrat, Vekić je napravila break za 4-3 stigavši na korak do velike pobjede. Talijanka je nakon promašaja za 15-40 kleknula na teren u nevjerici svjesna kako je ovo možda i ključni trenutak meča.

Nažalost, naša radost kratko je trajala, Paolini je vratila izgubljeni servis poravnavši rezultat na 4-4, a zatim bez izgubljenog poena na svoj servis povela sa 5-4. Talijanka je u idućem gemu imala i meč loptu, ali se Vekić spasila izjednačivši na 5-5.