USPRKOS PREKIDIMA Sjajna Vekić prvi put u karijeri ušla u četvrtfinale Wimbledona

epa11460701 Donna Vekic of Croatia celebrates after winning the Women's 3rd round match against Dayana Yastremska of Ukraine at the Wimbledon Championships, Wimbledon, Britain, 05 July 2024. Vekic won in three sets.  EPA/TIM IRELAND  EDITORIAL USE ONLY

Nakon tri kišna prekida i ukupno 98 minuta igre, najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić izborila je plasman u svoje prvo četvrtfinale Wimbledona pobijedivši u meču osmine finala Španjolku Paulu Badosu sa 6-2, 1-6, 6-4 u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

Vekić (WTA – 37.) i Badosa (WTA – 93.) su dvoboj na terenu 2 započele nekoliko minuta poslije 14 sati po srednjoeuropskom vremenu, a završile ga pet i pol sati poslije.

Svaka je tenisačica bila nadmoćna u jednom od prva dva seta. Tako je nakon 28 minuta igre Vekić imala 5-2, 30-0 prije prvog kišnog prekida, a Badosa je prijed drugog prekida vodila 5-1 u drugom setu.

I treća runda dvoboja je bila sličnog trajanja, a završila je vodstvom Vekić 4-3 bez prednosti ‘breaka’ u odlučujućem setu.

Kad su se posljednji put vratile na teren, nakon 45-minutne stanke, Španjolka je odigrala sjajan servis-gem, zabila dva asa i lakoćom izjednačila na 4-4. Vekić se malo pomučila, ali je uspjela doći do prednosti 5-4.

Osječanka je odigrala dva sjajna poena na otvaranju desetog gema i došla do 0-30. Badosa je odgovorila nizom od tri poena, ali nije uspjela završiti gem. Kod izjednačenja je loše reagirala na duboku loptu Vekić i promašila bekend za prvu meč-loptu hrvatske tenisačice. Ponovno je Španjolka pogodila prvi servis, ali je Vekić ostala u poenu i dočekala Badosin posljednji promašaj za tešku i veliku pobjedu, kojom je po prvi put došla do četvrtfinala u Wimbledonu, a ukupno treći put na Grand Slam turnirima (Australian Open 2023., US Open 2019.).

Badosa je ostala na čekanju na svoje prvo četvrtfinale u All England Clubu. Ovo joj je bio treći poraz u osmini finala.

Vekić će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz dvoboja Novozelanđanke Lulu Sun (WTA – 123.) i Britanke Emme Raducanu (WTA – 135.).