SIJEVALE ŠANSE NA SVE STRANE Škotska i Švicarska podijelile bodove u sjajnoj utakmici

epa11423974 Che Adams of Scotland (R) in action against Switzerland goalkeeper Yann Sommer (2R) during the UEFA EURO 2024 group A soccer match between Scotland and Switzerland, in Cologne, Germany, 19 June 2024.  EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

U drugoj utakmici 2. kola skupine A Škotska i Švicarska odigrali su 1:1. Podsjetimo, u ranijem terminu Njemačka je u ovoj skupini upisala i drugi pobjedu, ovaj put su bili bolji od Mađarske 2:0 te tako postali prva momčad koja je osigurala osminu finala.

Škoti su poveli u 13. minuti,  nakon kontre lopta je stigla do McGregora na lijevoj strani, ovaj je dodao u sredinu za McTominaya, a njegov udarac u vlastitu mrežu skreće Schar. Ipak, vodstvo nije dugo trajalo, u 26. minuti Švicarci su izjednačili preko Shaqirija koji je zabio fantastično nakon velike greške Ralstona koji je krivo vraćao loptu.

U zadnjem kolu Švicarska igra protiv Njemačke, a Škotska protiv Mađara. Švicarska je s ovim bodom došla na korak od plasmana u osminu finala Eura, ali i Škoti su ostali živi do zadnjeg kola.

BLIZU I PERIŠIĆ Shaqiri zabio Škotskoj i ispisao povijest: Samo još dva igrača na Euru mogu napraviti isto