SENIORI SASSUOLA ISPALI, JUNIORI PRVACI Borna Knezović s dvije asistencije briljirao u finalu Primavere

U.S. Sassuolo

Sassuolo je ispao iz talijanske Serie A međutim u klubu Martina Erlića ipak trenutno nije sve tako loše jer su klupski juniori upravo osvojili Primaveru, talijansko prvenstvo za igrače do 19 godina. Uspjeh juniora Sassuola je tim veći što su do titule stigli kroz doigravanje nakon što su regularni dio sezone završili na tek petom mjestu. Nakon 34 ligaška kola na vrhu je bio Inter pod vodstvom Christiana Chivua s 67 bodova, dva manje imala je Roma, trećeplasirani Lazio osvojio je 59 bodova, Atalanta 55 a Sassuolo 54, ispred Milana s 51 bodom.

U četvrtini finala Sassuolo je s 1-0 pobijedio Atalantu, u polufinalu favorizirani Inter s 3-1 a u finalu Romu s uvjerljivih 3-0. Treba naglasiti da je među juniorima Sassuola vrlo zapaženo igra jedan Hrvat, veznjak Borna Knezović (2005. godište) koji je u ligaškom dijelu sezone upisao sedam golova i pet asistencija a u tri utakmice doigravanja još četiri asistencije. Baš je Knezović asistirao za prva dva gola u finalu protiv Rome, oba puta iz kornera. Knezović je u Sassuolo došao prije dvije godine iz Cibalije, prethodno je igrao u Slaviji iz Pleternice.

U zapisniku Rome bila su dva Hrvata, veznjak Sergej Levak (2006.) koji je iz Osijeka stigao u siječnju 2023. i Mate Ivković (2006.) kojeg je Roma Hajduku u siječnju 2022. platila 600 tisuća eura. Levak je u finalu ušao u igru u 76. minuti, prethodno je u regularnom dijelu sezone igrao za U-18 momčad Rome i u 20 utakmica upisao devet golova i jednu asistenciju dok je osim finala na završnici upisao tek jednu minutu u polufinalu protiv Lazija. Ivković je ostao na klupi tijekom sve tri utakmice završnice, dok je u ligaškom dijelu Primavere upisao osam nastupa s ukupno 254 minute na terenu a u U-18 momčadi je u devet utakmca imao tri gola i dvije asistencije.