SADRŽAJNA UTAKMICA Real vodio pa umalo izgubio: Modrić opsovao suca, Endrick udario protivnika

September 24, 2024, Madrid, Spain: Luka Modric of Real Madrid CF seen in action during the 2024/2025 La Liga EA Sports week 7 football match between Real Madrid CF and Deportivo Alaves at Santiago Bernabeu stadium. Final score: Real Madrid CF 3 :2 Deportivo Alaves,Image: 911557155, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Federico Titone / Zuma Press / Profimedia

Federico Titone / Zuma Press / Profimedia

Real Madrid je u utakmici 7. kola španjolskog prvenstva pobijedio Alaves 3:2 i tako stigao do pete pobjede u ligaškom dijelu sezone. Branitelji naslova vodili su 3:0 do 85. minute, a potom su si s dva primljena gola u dvije minute zakomplicirali situaciju. Luka Modrić igrao je od 69. minute za Real, a duboko u sudačkoj nadoknadi, u 96. minuti, dobio je žuti karton.

U sudačkoj nadoknadi, dok je Alaves lovio nevjerojatan povratak s 3:0 do izjednačenja, sudac Muniz Ruiz dao je kapetanu Reala žuti karton zbog prigovora. Modrić je na tu odluku španjolskog suca opsovao na hrvatskom: “Je*em te u usta, da te je*em!”

To se vidi na snimci koju možete pogledati OVDJE.

Endrick udario protivnika

Na suca Ruiza su jednako bijesni i domaći i gostujući navijači. Nizali su se žuti kartoni igračima Reala zbog prigovora, što je bilo previše navijačima Reala, dok mu navijači Alavesa zamjeraju da je propustio isključiti čak dva igrača Reala.

Sedam minuta prije Endrick se zatrčao i namjerno snažno koljenom u međunožje udario suparnika Mourina i to bez lopte ili u borbi za nju. Muniz Ruiz mu je dao samo žuti karton, na ogorčenje Alavesa. U tom trenutku je Real vodio 3:0, ali je Alaves do kraja smanjio na 3:2, te gosti ističu kako bi s igračem više možda i uspjeli izvesti nevjerojatan povratak kod prvaka Španjolske i Europe.

S navijačima Alavesa se slažu i sudački stručnjaci u Španjolskoj. Iturralde Gonzalez, sudački stručnjak radio postaje SER komentirao je: “Ovo je agresivan čin i Endrick je morao biti isključen”, dok je Dani Garrido dodao: “Ovo je čisti crveni karton”.

SVE IH JE VIŠE Ten Hag: ‘Previše utakmica nije dobro za nogomet. Postoji granica, igrači se ozljeđuju’