RIJEKA Prva provjera, prva pobjeda: Kapetan Smolčić zabio, Fruk (naravno) asistirao, Posavec vrlo dobar

Nogometaši Rijeke pobijedili su Koper 1:0 u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj na pomoćnom igralištu svog kampa na Rujevici

U zanimljivoj utakmici u kojoj je bilo izvjesno da je iza igrača Rijeke naporan prvi tjedan priprema, izabranici Željka Sopića prikazali su dobar nogomet, a utakmica protiv Kopera poslužila je svrsi.

Rijeka je povela već u drugoj minuti, Fruk je ubacio iz kornera, Smolčić pucao glavom, a lopta je okrznula nekog u redovima Kopera – 1:0.

U 14. minuti, nakon brzo izvedenog kornera, Fruk je ubacio, ali pokušaji Smolčića i Obregona su blokirani.

Koper je odgovorio u 16. minuti, nakon jedne brze akcije, Tičić je u završnici ubacio, Burčul dovoljno ometao Wisdoma koji nije uspio uputiti kvalitetan udarac.

RIJEKA: JAVIO SE MARCO Pašalić je opet ‘na liniji’ s klubom. Hoće li prihvatiti transfer?

Jedna izgubljena lopta obrane Rijeke kumovala je prilici gostiju u 18. minuti, ali udarac Wisdoma sa 16 metara otišao je pored gola.

Rijeka je odgovorila u istoj minuti, duga lopta završila je u nogama Jankovića koji se sjurio prema golu, ali njegov udarac završio je u rukama vratara Kopera.

U ogledu protiv Kopera Ivanović je bio prava napast po desnoj strani i kreirao je najbolju priliku za Rijeku. Nakon bijega po desnoj strani, pronašao je Obregona u kaznenom prostoru.

Kolumbijski napadač oslobodio se pratnje i svladao vratara Baša, ali Mijolović se našao na gol crti i prsima spasio gol!

Koper je svoju najbolju priliku u prvom dijelu propustio u 38. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane, El Manssouri je primio loptu i našao se u odličnoj situaciji, ali udarac nije bio precizan.

Gosti su bolje krenuli u nastavak utakmice, a u svom neslužbenom debiju istaknuo se vratar Josip Posavec.

U 51. minuti gosti su krenuli u kontru, El Manssouri je proigrao Groznicu koji se sjurio sam prema golu Rijeke, ali Posavec je odličnom reakcijom sačuvao mrežu. Rijeka je odgovorila pokušajem Bilajca s distance u 57. minuti.

Kako je utakmica odmicala slovenski sastav postajao je sve opasniji, ali u konačnici nisu uspjeli doći do gola. Najbolja prilika bio je udarac Tomeka u 78. minuti, kojega je zaustavio Posavec.

Rijeka – Koper 1:0

Kamp HNK Rijeka, pomoćno igralište (pripremna utakmica). Sudac: Antonio Melnjak.

Strijelac: 1:0 Smolčić (2′).

RIJEKA: Zlomislić, Obregon, Radeljić, Fruk, Petrovič, Selahi (od 25′ Valinčić), Janković, Smolčić, Ivanović, Burčul, Kitin. Još su igrali: Posavec, Banda, Gajzler, Babić, Galešić, Čabraja, Dujmović, Jakac, Bogojević, Hodža, Bilajac, Butić.

KOPER: Baš, Tičić Vešner, El Mannsouri, Mittendorfer, Petriško, Wisdom, Sidibe, Jovanvič, Groznica, Ankrah, Mijailović. Još su igrali: Koprivec, Kočar, Lovrić, Tomek, Marsetič, Ruedl, Durmiši, Burić, Mrkela, Hrvatin, Bacha, Sanyan, Žabkar.