REPRIZA FINALA DOIGRAVANJA Olmissum i Futsal Dinamo preko Squarea i Pule ušli u finale Superkupa

13.10.2024., SD Sutinska vrela, Zagreb - Hrvatski malonogometni superkup 2024., polufinale, MNK Olmissum - MNK Square. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

Dvorana Sutinska vrela u Podsusedu u nedjelju je bila mjesto odigravanja polufinala futsal Superkupa iz kojega su kao pobjednici izašli igrači omiškog Olmissuma i Futsal Dinama. Finale, ujedno repriza prošlosezonskog doigravanja za prvaka Hrvatske, na rasporedu je u ponedjeljak od 19 sati u KC Dražen Petrović a prethodno, u 16:30 na parket će izaći dubrovački Square i Pula Stanoinvest, poraženi iz polufinalnih ogleda, u borbi za treće mjesto.

Olmissum je protiv Squarea nakon prvog poluvremena imao vodstvo 4-1 i činilo se da je sve već odlučeno. Poveli su Omišani u 13. minuti nakon što je David Barbarić ljevicom pogodio pod gredu a odmah u sljedećem napadu isti je igrač opet pucao a lopta se odbila od Jukke Kytole koji je tako nehotice prevario svog vratara. Kytola se u 15. minuti iskupio smanjivši na 2-1 vodstvo Olmissuma koji je u 17. minuti doslovno slučajno došao do 3-1 nakon što je Haron Džanković pogodio Barbarića a lopta se odbila u prazan gol. Za 4-1 zabio je preko cijelog terena vratar Vinko Rozga koji je tako kaznio izlet kolege mu Zorana Primića na suparničku polovicu.

Kytola je novim golom u drugoj minuti drugog dijela smanjio na 4-2 da bi u 33. minuti Eduardo Barbosa iskoristio nesporazum Rozge i Duje Kusture i zabio za, pokazat će se, konačnih 4-3.

Futsal Dinamo je već do sredine prvog poluvremena imao vodstvo 3-0, prvi gol, i to glavom, zabio je povratnik Matej Horvat na ubačaj Tihe Novaka iz kornera, na 2-0 nakon kontre postavio je Filip Novak a Patrik Pasariček je debi u plavom dresu označio golom u 12. minuti za 3-0 nakon greške brazilskog vratara Alexandera Schmitta. David Mataja je krasnim golom iz okreta u zadnjim sekundama prvog poluvremena za 3-1 najavio povratak Pule u utakmicu a sedam minuta prije kraja Manolo Bilić je na polovici Futsal Dinama presjekao loptu izvedenu uz auta i sa desetak metara zatresao mrežu. Pritiskala je Pula do kraja, na minutu prije kraja imala veliku priliku ali Mateo Mužar je blokirao Matajin šut pa je ostalo 3-2 za prolaz Futsal Dinama u finale.