REAL – ATALANTA 2-0 Madrižanima UEFA-in Superkup, Kylian Mbappe zabio u debiju

Warsaw: Warsaw, Poland, 14th August 2024. Kylian Mbappe of Real Madrid takes on Isak Hien of Atalanta during the UEFA Super Cup match at National Stadium, Warsaw

Jonathan Moscrop/Sportimage/Cal Sport Media

Odličnom, sjajnom igrom u drugom poluvremenu madridski Real je u Varšavi s 2-0 pobijedio Atalantu i tako osvojio šesti UEFA Superkup u klupskoj povijesti. Federico Valverde i Kylian Mbappe bili su strijelci, na strani pobjednika Luka Modrić je igrao od 76. minute dok je za Atalantu, prošlosezonskog osvajača Europa lige, Mario Pašalić igrao od prve minute.

Klasično dobra Atalanta, tako bismo mogli opisati nastup momčadi iz Bergama u prvom poluvremenu protiv Reala koji je ozbiljnije zaprijetio tek na isteku prvog dijela utakmice. Klasična Atalanta je ona koja trči bez prestanka, s puno kvalitetnog presinga, izmjena pozicija i ubacivanja stopera i veznih u završnicu napada. Najbliže golu Atalanta je bila u 25. minuti kad je Militao nehotice u pokušaju blokiranja De Roonovog ubačaja zatresao vratnicu svog gola. Okvir gola tresao se i na drugoj strani, u prvoj minuti nadoknade Rodrygo je pogodio gredu.

Drugo poluvrijeme otvoreno je velikom prilikom Atalante, Pašalić je sjajno pucao glavom ali Courtois je doslovno vršcima prstiju skrenuo loptu u korner. Bolju igru u drugom dijelu Real je okrunio u 59. minuti, Vinicius se na desnoj strani Atalantinih 16 metara u prvom koraku oslobodio Djimsitija i gurnuo jaku loptu u sredinu gdje ju je Valverde s par metara skrenuo u gol.

Dvije minute zatim Rodrygo izlazi sam pred Mussa ali talijanski vratar čudesno brani a nakon kornera Hien skoro zabija u vlastitu mrežu ali Musso vadi loptu s gol-crte. Uslijedila je prilika Bellinghama koju opet brani Musso a Englez se u 69. minuti iskupio asistencijom za Mbappea koji je zabio prvi gol u dresu Reala i povisio na konačnih 2-0.

REAL MADRID – ATALANTA 2-0

REAL MADRID: Courtois – Carvajal (89. Lucas Vazquez), Militao, Rudiger, Mendy – Valverde, Tchouameni – Rodrygo (76. Modrić), Bellingham, Vinicius (88. Arda Guler) – Mbappe (83. Brahim Diaz).

ATALANTA: Musso – Djimsiti, Hien (90. Palestra), Kolašinac (71. Bakker) – Zappacosta (63. Godfrey), De Roon, Ederson, Ruggeri – Pašalić (90. Manzoni) – De Ketelaere (63. Retegui), Lookman.