Saborski zastupnik Mosta Nino Raspudić izjavio je u srijedu za N1 kako “Ustavni sud treba ukinuti i ostvariti uštedu u proračunu”.
Raspudić je to izjavio nakon što je Sabor u petak odlučio da se, u dijelu koji se tiče referenduma, pristupi promjeni Ustava i izmjeni Ustavnog zakona o Ustavnom sudu, što su predložila 92 zastupnika, za spomenute odluke glasovalo je po 80 zastupnika, po 11 ih je bilo suzdržano, a po 19 protiv.
Pristupa se promjeni Ustava: “HDZ je u tjedan dana sa 92 pao na 80 glasova potpore”
“Oni bi se trebali oglasiti o ustavnosti pitanja nakon prikupljanja potpisa. HDZ-ov prijedlog služi onemogućavanju izražavanja narodne volje. To je kao da vas lisica nakon što je poklala perad zove perad na simpozij o njihovoj zaštiti. Oni su skupili 92 potpisa, a danas su dobili 80 glasova. Neće imati dvije trećine. Deset zastupnika koji su predlagatelji nisu glasali za svoj prijedlog”, kazao je Raspudić.
Komentirao je i ostavku ministra financija Zdravka Marića. “Prvo je potrebno maknuti koprenu Zdravka Marića kao najvećeg stručnjaka i jedinog sposobnog da kreira proračun, najvećeg financijskog stručnjaka, koji je u realnom sektoru radio samo u Agrokoru, a nije znao kakva se crna rupa stvara ispod te firme”, rekao je Nino Raspudić.
Kazao je kako bi objašnjavanje načina na koji je Marić otišao nekome izvan Hrvatske bilo prilično nezgodno.
“Zamislite da nekome iz Irana objašnjavate situaciju. Dakle u nagorem trenutku, u najvećoj krizi se objavljuje da ministar financija odlazi. Nakon šest godina ministarskog staža, u situaciji najveće inflacije mediji jedan dan u 23.40 objavljuju vijest o odlasku ministra financija. Naprasno odlazi ministar koji sve ovo vrijeme nije stao s premijerom zajedno pred kameru. Ovo izgleda loše po Plenkovićevu vladu”, rekao je Raspudić.
Dodao je kako bi, da je sve bilo normalno, u ponedjeljak nakon sastanka Vlade ministar i premijer izašli i to zajedno priopćili.
“Marićevi modeli ponašanja i ranije bili su takvi da je pola godine prije kraha Agrokora napustio kompaniju. Ne sluti na dobro. Događaju se neki tektonski, dubinski poremećaji, ne samo u Hrvatskoj – i politički, ekonomski, financijski i tada miševi bježe iz najdubljih rupa”, rekao je Raspudić.
Komentari