PRVIJENAC PERIŠIĆA Istra 1961 i Hajduk remizirali na Drosini

12.05.2024. Pula, stadion Aldo Drosina - Nogometna utakmica SuperSport HNL, 34. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk.

Luka Batelic / Pixsell

Istra 1961 i Hajduk su u posljednjoj utakmici 34. kola SuperSport HNL-a pred 5.993 gledatelja na Aldo Drosini u Puli odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (1:1) i to nakon što je domaćin poveo preko Salima Lawala dok je bod gostima prvijencem u bijelom dresu donio Ivan Perišić.

Gosti su tako upisali peti, a Zeleno-žuti 11. remi u sezoni kojim su se na sedmom mjestu ljestvice bodovno poravnali s Goricom. Sljedećeg vikenda u pretposljednjem kolu Istra 1961 će ugostiti Varaždin dok će Hajduk na Poljudu igrati s Goricom.

Već u 4. minuti utakmice domaćin je poveo. Ekong se oslobodio Uremovića nakon čega je pod prekršajem uspio dodati do Lawala, a on je prizemnim udarcem s 15 metara poslao loptu u donji desni kut Buljanova gola. Mladi nigerijski napadač je tako upisao pogodak treću utakmicu u nizu.

12.05.2024., Pula: U 34. kolu SuperSport HNL, NK Istra ugostila je NK Hajduk na pulskom stadionu Aldo Drosina. Golom Lawala Salim Fagoa u 4.minuti, Istra je povela 1:0. Photo: Sasa Miljevic / PIXSELL/PIXSELL

Lawal je mrežu zatresao i u 10. minuti kada je u situaciji 1 na 1 poslao loptu pokraj golmana Hajduka, no nakon VAR intervencije pogodak nije priznat zbog prethodnog zaleđa asistenta Ekonga.

Prvi konkretniji napad gosti su odigrali u 21. minuti kada je sa 17 metara iskosa pucao Trajkovski, a Majkić je odbio loptu do Moufija čiji pokušaj s desetak metara blokom zaustavlja Devetak.

Samo minutu kasnije bljesnuo je napad Istre u kojoj je Lawal s lijeve strane idealno uposlio Fileta čiji zicer brani Buljan. Isti igrač je u akciji i u 27. minuti nakon dodavanja Ćalušića, no ovaj put je s desetak metara iskosa pucao pored bliže stative.

Hajduk uzvraća u 28. nakon što je Trajkovski proigrao Brekala čiji prizemni udarac s desetak metara iskosa nogom brani Majkić. Moufi je tri minute kasnije oduzeo loptu Ekongu nakon čega je s dvadesetak metara snažno pod gredu pucao Krovinović za novu dobru intervenciju vratara domaćih.

Nedugo potom je zaiskirlo između dvije klupe. Tramezzani je bio ljut jer Hajduk nije stao s igrom nakon što su dva igrača Istre ostala ležat na terenu. Na koncu je talijanski trener isključen, a strateg gostiju Ivanković je dobio žuti karton.

12.05.2024. Pula, stadion Aldo Drosina – Nogometna utakmica SuperSport HNL, 34. kolo, NK Istra 1961 – HNK Hajduk. Photo: Luka Batelic/PIXSELL

Hajduk do izjednačenja dolazi u 42. minuti prvijencem Ivana Perišića. Asistent je bio Diallo koji mu je dodao glavom, a hrvatski reprezentativac je idealno iz voleja s desetak metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu.

Posljednji napad u prvom dijelu ponudio je uigranu akciju Zeleno-žutih iz kornera u kojoj je Devetak pronašao Marešića, no njegov prizemni udarac s desetak metara odlazi malo pored bliže stative.

U 58. minuti su dobro kombinirali Trajkovski i Moufi nakon čega je udarac makedonskog napadača s 15 metara od bloka Devetaka završio pored gola.

Lisica se u 61. minuti driblingom oslobodio Dialla nakon čega se sjurio prema golu, a njegov udarac se naposljetku od bloka odbio do Fileta ispred kojega je u posljednji trenutak loptu odbio Moufi.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka se za udarac sa 17 metara iskosa izborio Brekalo te je loptu poslao pored suprotne stative.

U 72. minuti je opet u akciji Lisica koji je s desne strane ubacio na drugu stativu, a od tamo je glavom pucao Vuk te je poslao loptu pored bliže vratnice.

Nakon ubačaja iz kornera u 79. minuti iz blizine je loptu pod gredu zakucao Uremović, ali pogodak nije priznat jer ga je lopta prethodno pogodila u ruku.

U trećoj minuti utakmice domaćin je imao priliku doći do sva tri boda. Lisica je odlično uposlio Vuka čiji udarac s desetak metara od bloka Moufija odlazi malo pokraj stative. Nedugo potom je nakon ubačaja Devetak glavom zaprijetio M. Čuić za laganu obranu Buljana.

Hajduk je pak šansu za pobjedu imao u 96. kada je Brekalo donio loptu do F. Čuića koji je s ruba šesnaesterca šutirao iz okreta za atraktivnu reakciju Majkića kojom je odbio loptu. Istog igrača je u 98. minuti proigrao Krovinović, no njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Devetak.