Nakon dva desetljeća bavljenja glazbom mladi Stonjanin Mišel Barović napisao je prvi roman ‘Daleka brda bez boje’ koji je nastajao sedam godina
Kada mladoj osobi koja ima književne aspiracije pozitivan komentar izrekne veliki pisac Mirko Kovač, onda mu misao na to pomaže kada se nalazi u stvaralačkoj krizi. Upravo to je bio slučaj s Mišelom Barovićem, rođenom 1980., Stonjaninom koji je studirao trubu, religijske znanosti i filozofiju. Danas živi u Zagrebu, a radi u Pitomači, gdje u glazbenoj školi predaje trubu. Mirku Kovaču poslao je jedanaestak stranica koje danas čine prvo poglavlje njegova debitantskog romana “Daleka brda bez boje”. Kovač mu je odgovorio u privatnoj prepisci da nema običaj komentirati rukopise koje mu ljudi šalju na uvid, ali da ga je u slučaju njegova pisanja osvojio stil. Barović je tada dobio dodatni motiv da ne odustane, a zahvaljujući stoičkom i samokritičnom sedmogodišnjem radu na rukopisu, danas ima knjigu koja za pojmove hrvatskog izdavaštva dobro kotira na tržištu.
Urednik knjige Josip Ivanović iz nakladničke kuće Edicije Božićević objasnio je da je prva naklada od petsto primjeraka rasprodana u dva tjedna: “Što se tiče hrvatskih prvijenaca, prosjek prodaje je između 150 i 300 primjeraka, prema podacima koje ja imam, tako da je ovo u svakom slučaju dosta velik uspjeh. Recimo, od svih prvijenaca koje smo mi objavili, ovo je uvjerljivo najprodavaniji”…
Komentari