PRVI PORAZ LIVERPOOLA Manchester City primio gol u prvoj minuti pa preokrenuo, igrali Kovačić i Gvardiol

epa11603898 Erling Haaland of Manchester City in action against Ethan Pinnock of Brentford during the English Premier League match between Manchester City and Brentford in Manchester, Britain, 14 September 2024.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Manchester Cityja ostali su stopostotni i nakon 4. kola nove sezone Premier lige zahvaljujući 2-1 (2-1) domaćoj pobjedi protiv Brentforda.

Gosti su poveli u samom otvaranju utakmice preko Wisse (1), ali City je ostvario preokret s nova dva gola nezaustavljivog Haalanda (20, 32).

Mateo Kovačić je odigrao prvo, a Joško Gvardiol drugo poluvrijeme za City koji je na vrhu ljestvice sa 12 bodova, dok je Brentford sedmi sa šest.

Korak sa Cityjem neočekivano je izgubio Liverpool domaćim 0-1 (0-0) porazom od Nottingham Foresta. Za prvu prvenstvenu pobjedu Foresta na Anfieldu od 1969. godine streijelac je bio Hudson-Odoi (72).

Liverpool je drugi s devet bodova, dok je Nottingham Forest stigao na četvrto mjesto s osam.