PRVA UTAKMICA ČETVRTOG KOLA Leonard Zuta u Kranjčevićevoj srušio Lokomotivu, Šibenik opet drugi

23.08.2024., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 04. kolo, NK Lokomotiva - HNK Sibenik. Moreno Zivkovic, Ivan Bozic Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

Četvrto kolo SuperSport HNL-a na vrlo lošem travnjaku Kranjčevićeve otvorili su Lokomotiva i Šibenik a pobjedu su odnijeli gosti koji su tako nakon povratka iz drugog ranga ostvarili i treću pobjedu te se trenutno nalaze na drugom mjestu, iza Dinama koji iz tri utakmice također ima devet bodova ali i bolju gol-razliku. S druge strane, Lokomotiva je i dalje bez pobjede, iz četiri kola ima tek dva boda, s previše prodanih igrača ipak je momčad Silvija Čabraje ostala i bez puno kvalitete.

Šibenik je do pogotka došao u 23. minuti nakon vrlo lijepe akcije, na ubacivanje iz auta Majić je odmah vratio loptu Kolegi koji prolazi po desnoj strani, ulazi u 16 metara i ubacuje na drugu stativu gdje je natrčao Zuta i zabio u bliži kut.

Najbliže izjednačenju Lokomotiva je bila u 86. minuti kad je nakon kornera Čuić glavom prema golu uputio loptu koja se od vratara Đakovića i vratnice malo „prošetala“ po gol-crti međutim nije ju prešla pa je ostalo 1-0.

Cijelo drugo poluvrijeme igralo se na polovici Šibenika no domaći nisu uspjeli zabiti, statistika od 71 posto posjeda na strani Lokomotive i 17-8 u udarcima no gol govori koliko je Čabrajina momčad dominirala no ipak uz premalo konkretnijih prilika.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 0-1

LOKOMOTIVA: Šubarić – Karačić, Živković, Dajčer, Žilinski (40′ Kolinger) – Smakaj (72′ Čuić), Baždarić – Sušak (46′ Vranjković), Mudražija, Goričan – Čop.

ŠIBENIK: Đaković – Perić, Morrison, Punčec – Kolega, Roca (84′ Gačić), Bakić (90+2′ Baković), Žuta – Majić (69. Prekodravac) – Božić (84′ Zdunić), Santini.

Strijelac: 0-1 Zuta (23′)