PRIJE TOČNO 6 GODINA FIFA se prisjetila Svjetskog u Rusiji i jedne od najvećih pobjeda Vatrenih u povijesti

21.06.2018., Niznji Novgorod, Rusija - Svjetsko nogometno prvenstvo 2018., skupina D, 2. kolo, Argentina - Hrvatska. Ante Rebic.r"nPhoto: Igor Kralj/PIXSELL

Na današnji dan 21. lipnja 2018. Hrvatska je razbila Argentinu 3:0 u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji i tako upisala jednu od najvećih pobjeda u povijesti reprezentacije. Ante Rebić, Luka Modrić i Ivan Rakitić nemilosrdno su napunili mrežu Argentinaca, a točno osam godina kasnije toga se prisjetila i FIFA.

Nakon pobjede protiv Nigerije u prvom kolu Svjetskog prvenstva 2018. u Rusiji, pred Hrvatskom je bio dosta teži zadatak u drugom kolu. Na drugoj je strani stajala Argentina predvođena Leom Messijem koja je u prvom kolu “samo” remizirala s Islandom.

Prvo je poluvrijeme bilo nešto izjednačenije, svoje je prilike za pogodak imala i Argentina, no drugih 45 minuta apsolutno je pripalo izabranicima Zlatka Dalića koju su demonstrirali najbolji nogomet u dotadašnjem dijelu turnira i zasluženo stigli do pobjede.

BURNA POVIJEST Od nereda u Milanu, do svastike na Poljudu: Talijani su nam uvijek bili ‘mušterije’

Sve je krenulo od pogreške Caballera, vratar Argentine slabo je izbacio jednu loptu koja je došla do Ante Rebića, a hrvatski veznjak sjajnim volejem poslao loptu u mrežu. Prijetili su i Gaučosi, ali ništa što Hrvatska nije mogla otkloniti.

I onda je u 80. minuti do lopte stigao Luka Modrić, uputio neobranjiv udarac s 25 metara te odličnu utakmicu začinio još boljim golom. U završnici utakmice Mateo Kovačić poigrao se s argentinskom obranom i nesebično uposlio Ivana Rakitić koji je potvrdio pobjedu.

Bila je to katastrofa za Messija i katastrofa za Argentinu koja je tako upisala najteži poraz u prvoj fazi Svjetskog prvenstva još od 1958. kada ih je porazila Čehoslovačka sa 6:1.

Sjajne pobjede i velikog dana za hrvatski nogomet kojeg ćemo se uvijek svi rado sjećati se na današnji dan prisjetila i FIFA.