PREMIJER LIGA Zadar i dalje neporažen, na Višnjiku u zadnje dvije minute slomio Cibonu

24.10.2024., Zadar - Utakmica 5. kola FavBet Premijer lige izmedju Zadra i Cibone Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Konačnih 78-68 za Zadar protiv Cibone u petom kolu Premijer lige moglo bi ostaviti dojam kako je momčad sa Višnjika uvjerljivo došla do pobjede međutim na samo dvije i pol minute prije kraja bilo je 64-64. I ukupno, bila je to utakmica preokreta, Zadar je u prvoj četvrtini vodio s 18-8 a u drugoj je imao 35-25 da bi Cibona sredinom treće perioda imala 51-43. Od spomenutih 64-64 do kraja Cibona je ušla u seriju grešaka, izgubljenih lopti i promašenih šuteva što je Zadar iskoristio i serijom 14-4 u kojoj je Karlo Žganec sudjelovao s šest koševa došao do pobjede kojom je zadržao maksimalni učinak, dok je Ciboni ovo drugi poraz.

Kod Zadra Amar Gegić je odigrao drugu dobru utakmicu sezone, opet protiv Cibone, zabio je 20 koševa (7/16), uz osam skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte, Karlo Žganec je imao 18 koševa (4/10), devet skokova i četiri asistencija a Lovro Mazalin 14 koševa (7/10) i šest skokova. Za Cibonu Filip Bundović (6/8, šest skokova) i Peter Jok (5/9, četiri skoka) su imali po 13 koševa, Roko Rogić 10 (4/8).